Modne paznokcie lato 2022 – Trendy z Instagrama

Fajne mamy czasy, bo właściwie wszystko jest modna, na paznokciach również! Jednak w każdym sezonie pojawiają się pewne bardziej zauważalne trendy. Dziś chciałabym zwrócić waszą uwagę na kilka modnych elementów, które będą latem królować na naszych dłoniach! Jestem bardzo ciekawa, czy zgodzicie się z moimi wyborami, czy macie inne przeczucia co do nadchodzących trendów! Modne paznokcie lato 2022!

Modne KOLORY hybryd lato 2022

Pastelowe lakiery z kolorowymi drobinkami

Lato kojarzy nam się dwojako: rozbielone pastele lub intensywne neony. Oczywiście te dwa kierunki to już klasyki i zawsze będą do nas powracać. W tym roku jednak bardzo mocno przebija się ich ożywienie. Pastelowe kolory z dodatkiem kolorowych kropek, wyglądają jakby miały na sobie słodką posypkę z pączków. Tak właśnie kojarzą mi się z niesamowitą ilością słodyczy. Kolekcję w tym klimacie wprowadziła w kwietniu firma Nails Company, kolekcja nazywa się Crazy Dots.

Mleczne hybrydy z błyskiem opalizujących folii

Lakiery mleczne z błyszczącymi drobinkami to trend nowy, takich lakierów dotychczas było na rynku bardzo mało. Ogólnie kolory mleczne przeżywają swój najlepszy czas! Ja oczarowana jestem kolekcją Princess od SPN, która ma w sobie 5 takich propozycji. Subtelny efekt, delikatne paznokcie, które ładnie zamaskują odrost. Bardzo podobny efekt, jednak z trochę większą ilością koloru daje Makear w kolekcji Holo sparkling rubber base. Jest jeszcze jedna różnica, SPN to kolory, a Makear bazy kauczukowe.

Kolor intensywnej, trawiastej zieleni

Mocny, bardzo nasycony kolor zieleni. To propozycja dla najodważniejszych. Nie dodajemy do niego już nic, ewentualnie prostą czarną linię na wyszczuplenie paznokcia lub kropkę albo cyrkonię od strony skórek!

TOPY z efektami

Ile się w tym roku pojawiło różnych topów z efektami, to nie zliczę! Trend rozpoczął się od czarnych kropek już rok temu. Później wkroczyły złote i srebrne. Teraz szaleństwo poleciało w kolory i efekt. Pojawił się nawet top z serduszkami. Daje to możliwość stworzenia różnych kombinacji z użyciem posiadanych już kolorów. Kupujemy jedną butelkę i mamy nieskończoną ilość efektów! Poniżej kilka topów z nowości maja:

  • Elarto dry top self love elastic z czerwonymi serduszkami,
  • PB Nails Petals top z różowymi metalicznymi drobinkami,
  • Clavier Gem topy z 5 opalizującymi foliami,
  • Victoria vynn kolekcja Mirage 3 kolorowe topy z foliami,
  • Nailac topy Laser holo — topy z efektem holo w klasycznym kolorze oraz wariant złoty i rosegold.

Trendy ZDOBIENIA – Modne paznokcie lato 2022

Gładkie paznokcie w jednym kolorze lub subtelne zdobienie

Latem więcej można, ale w tym sezonie wcale się nie chce tak więcej! Zdecydowanie królują gładkie paznokcie i to nawet w 1 kolorze. Za to kolor może mieć w sobie drobinki, błysku lub inny efekt. Zdobienia, jeżeli się pojawiają, to są proste i delikatne. Fajnie prezentują się kropki od strony skórek zrobione różnymi kolorami!

Transparentność + błysk

To ostatnio bardzo pożądany zestaw przebija się w wyżej wymienionych kolorach mlecznych z flajkami, ale przede wszystkim w bardzo popularnym w tym roku mlecznym ombre! Jest to zdobienie, które od strony skórek ma pięnie migoczące drobinki, a wycieniowane jest mleczną hybrydą. Bardzo fajnie przewija się to połączenie w fantasy french, który często wzbudza nasz podziw!

Fantasy french i klasyczny francuski

French to powracająca moda i klasyczny jest zawsze na czasie, chociaż zwróćcie uwagę, że ostatnio jest go coraz więcej. Jednak najbardziej nasze serca w tym sezonie podbija fantasy french! Ile tam się dzieje! Mnóstwo kolorów, błysków i efektów! Budowany główniej jako french konstrukcyjny i zdecydowanie jest to poziom zaawansowany. Jednak warto spróbować i takiego fantasy frencha zmalować!

DŁUGOŚĆ i KSZTAŁTY paznokci oraz opracowane SKÓRKI

Jeżeli chodzi o paznokcie długie, to nadal migdał nie ma sobie równych. Jednak coraz chętniej i częściej wybieramy paznokcie krótkie o naturalnych kształtach. Bardzo dużą uwagę zwraca się na pięknie opracowane i wygładzone skórki. Warto jednak zaznaczyć, że w modzie jest ich naturalny wygląd, co to oznacza? Wycinamy ich mniej, za to bardzo precyzyjnie, wygładzamy i nawilżamy!

Jak śledzić trendy na bieżąco? Modne paznokcie lato 2022

Jest na to bardzo fajna metoda — oglądać odcinki nowości do paznokci na rynku kosmetycznym na moim kanale YouTube! Tak dodaję wszystkie produkty, które firmy wprowadzają do sprzedaży. To właśnie one kreują te trendy i wiele z nich można wyłapać właśnie w tych filmach ;).

Leave a Reply