Opublikowano 87 komentarzy

Porównanie hybryd ;)

Dostaję od was mnóstwo wiadomości dotyczących hybryd 😉

Jakie wybrać? W jakich cenach? Jak się sprawdzają? 
Ja już sporo hybryd przerobiłam i zajmuję się tym już bardzo długi
czas! 
 Postanowiłam zrobić dla was małą serię postów porównawczych!
Dzisiaj pierwszy z nich! Porównanie lakierów hybrydowych!
FACE: KLIK
INSTA: KLIK


CENA / MILILITRY                         KOSZT 1 ML
Semilac: 29 zł / 7 ml                                          4,14     
Eclair: 55 zł / 12 ml                                           4,58   
Indigo: 29  zł / 5 ml                                            5,8      
SPN: 25 zł / 4ml                                                  6,25 
Neonail: 22,90 zł /6,33 ml                                  3,62           
Silcare Rock it: 9,99 zł /8 g                               1,25                   
Allepaznokcie NTN: 7,50 zł / 6 ml                   1,25                            
ArtLak: 4,49 zł / 6 ml                                         0,75        

REAKCJA NA REMOVER
Semilac: bezproblemowo schodzi po zdrapaniu resztek
Eclair: schodzi nawet bez zdrapywania
SPN: bezproblemowo schodzi po zdrapaniu resztek
Neonail: bezproblemowo schodzi po zdrapaniu resztek
Silcare Rock it: schodzi z małym oporem
Allepaznokcie NTN: nie reaguje na aceton
ArtLak: nie reaguje na aceton

TRWAŁOŚĆ (czas bez żadnego odpryśnięcia)
Semilac: min. 2-3 tygodnie
Eclair: 2-3 tygodnie
Indigo: 2-3 tygodnie
SPN: 2-3 tygodnie
Neonail: 2 tygodnie
Silcare Rock it: do 2 tygodnie
Allepaznokcie NTN: 3 dni
ArtLak: 2 dni

BUTELECZKA + OZNAKOWANIE + PĘDZELEK

Semilac: wygodna buteleczka, chociaż dość łatwo przekręcić nakrętkę, pędzelek super: prosty i dość cienki, oznakowanie koloru przez kolor, nazwę i numer na górnej części nakrętki (bardzo wygodne dla osób trzymających lakier w kuferku tak jak ja), UWAGA oznaczenia koloru na nakrętce czasami odbiega od koloru rzeczywistego
Eclair: Duża i elegancka butelka z małą kokardką, pędzelek bardzo krótki i sztywny (UWAGA łatwo zrobić smugę), oznaczenie koloru tylko po przez numer na górnej części nakrętki (mylące przy większej ilość)
Indigo: Buteleczka białą, fajna, pędzelek krótki i dość twardy (Uwaga na smugi), oznakowanie koloru z przodu buteleczki przez kolor i nazwę (super gdy ktoś ma ułożone na szafce)
SPN: Bardzo elegancka i matowa buteleczka, pędzelek bardzo cieniutki (pewnie to efekt małej wersji lakieru), oznakowanie przez kolor i numer z przodu buteleczki (UWAGA kolory również czasami ardzo odbiegają na oznaczeniu a w rzeczywistości!)
Neonail: Prosta buteleczka, pędzelek normalny, oznakowanie koloru przez numer na górnej części nakrętki (spore utrudnienie przy dużej ilości tym bardziej dlatego, że numery są bardzo dłuuugie)
Silcare Rock it: Buteleczka plastikowa, pędzelek strasznie się wygina, oznakowanie koloru przez numer z przodu buteleczki
Allepaznokcie NTN: Plastikowa buteleczka, normalny pędzelek, brak jakiegokolwiek oznakowania (UWAGA spore utrudnienie, trzeba za każdym razem odkręcać butelkę)
ArtLak: Plastikowa buteleczka, normalny pędzelek, brak oznakowania

 
PODSUMOWANIE:

 Warto zaznaczyć, że z Indigo, Neonail i Silcare Rock it mam tylko 1 lakier do testów.
Może akurat trafiłam na taki egzemplarz, tutaj trzeba by przetestować kilka sztuk. 🙂


1.Semilac: Mój faworyt, nie widzę żadnych minusów, cena adekwatna do jakości, polecam 😉
2.Eclair: Bez zarzutów, cena dość wysoka ale jednocześnie spora pojemność i genialne, polecam!
3.Indigo: Bez zarzutów, polecam!
3.SPN: Bez zarzutów, cena dość wysoka za 1 ml, ale można kupić małe pojemności co jest świetne jeżeli chcecie robić paznokcie sobie i koleżankom, polecam!
4.Neonail: Bez zarzutów, bardzo niska cena za 1 ml, polecam!
5.Silcare Rock it: Raczej nie polecam, cena i kolorki fajne, niestety problemy przy ściąganiu! Dodatkowo UWAGA bardzo szybko się gęsnie!
6.Allepaznokcie NTN: Jestem zdecydowanie na NIE! Szkoda nawet tych kilku złotych. Krótka trwałość, bardzo trudne ściąganie!
7.ArtLak: Jestem zdecydowanie na NIE! Szkoda nawet tych kilku złotych. Tragiczna trwałość, jakość i ściąganie. 
Mam nadzieję, że ten post będzie dla was pomocny 😉
W planach na najbliższy czas mam post: Podstawowy zestaw  do hybrydy 🙂
Chciałabym również przetestować sporo innych hybryd, jak tylko to zrobię pojawi się kolejny post 🙂

87 komentarzy do “Porównanie hybryd ;)

  1. Ciekawe propozycje: )
    Pozdrawiam 🙂

  2. O swietny post. Sama zzaczelam pisac porownanie moich hybryd ale jakos nie moge dokonczyc.
    Ja w swojej kolekcji mam Semilac, Cosmetics Zone, Estetiq, Neonail, Tifton, Unique, Silcare Color It, jednen NTN niewyprobowany. Najlepsze dla mnie sa Semilac i CZ. Tifton tez fajny ale mam problem z jednym kolorem, bo zmienia barwe. Planowalam zamopwic Rock It a teraz to sama nie wiem

    1. Kochana jak tylko napiszesz to bardzo chętnie poczytam taki post! Cosmetics Zone właśnie wiem że są dobrej jakości ale jakoś ciągle mi do nich nie po drodze 😉 Rock It strasznie mi zgluciał i co się porobiło z tym pędzelkiem to nwm, trzymany jest normalnie z wszystkimi lakierami…

  3. Witam. Super post. Pozdrawiam.

  4. Bardzo ciekawy post, ja jeszcze nigdy hybryd nie miałam, bo nie wiem czy wytrzymałabym z nimi długo na paznokciach:)) tak to jest jak się chce ciągle zmieniać wzorki:)

    1. Ja osobiście mam problemu wytrzymać długo z jednym zdobieniu i w sumie miałam tylko 4 razy hybrydę, ale jak mam np. taki okres jak sesja i wiem ze nie będzie czasu na zmianę paznokci to wolę mieć 2 tygodnie takie same niż chodzić w obśrupanych ;D No a po za tym ja sporo robię innym, a wiadomo jak ktoś sobie sam nie robi to chce nosić jak najdłużej bez żadnych uszkodzeń pazurki 😉

  5. Bardzo fajny i przydatny post. Właśnie mam zamiar zrobić sobie hybrydy, a jeszcze nigdy ich nie miałam:)
    Świetne propozycje.

    Zapraszam do mnie, jeśli Ci się spodoba- zaobserwuj:)
    http://juliaxiggy.blogspot.com/

    1. Bardzo mnie to cieszy 😉

  6. Świetny post! Na pewno mi się przyda 😉 Ostatnio zakochałam się w Semilacu… Zaczynałam z artLak i jednym słowem – tragedia.

    1. artLak może zniechęcić gdy ktoś od nich zaczyna ;/

    2. Mnie nie tyle co zniechęcił, co dał kopa, żeby zacząć inwestować w Semilac 🙂

    3. Ale sporo osób stwierdza, że to nie dla nich bo im nie wychodzi, a to często wina lakierów 😉

  7. Mam silcare tyle, że color it i w ich przypadku nie zauważyłam żeby gęstniały.
    Co do semilaca w porownaniu do innych u mnie nigdy to nie będzie miłość…

    Też muszę zrobić takiego posta 🙂

    1. A color it hybryda schodzi Ci removerem? Bo z tego co wiem to jest hybryda-żel i nie chce schodzić tak 😉 A w porównaniu do których Semilac tak słabo wypada? Ja chętnie przeczytam u Ciebie takie porównanie 😉

    2. Semilac opornie ale schodzi pod acetonem.
      W kwestii porównania wole np estetiq czy neo nail bardziej od semilaca. A najlepsze są elegance soak off i jeszcze jedne ale nazwy nie pamiętam

    3. Poważnie? Ja z Semilaciem nie mam żadnych problemów, może zależy od acetonu 🙂 Estetiq nie miałam ani elegance soak off, może będzie mi dane wypróbować skoro tak zachwalasz 🙂

  8. Super pomysł na post ^^ Semilaci baaardzo lubię, nie mam z nich żadnych problemów i są dla mnie łatwo dostępne, bez problemu kupuje je stacjonarnie i oglądam kolory.
    Miałam Indigo i bardzo ich nie polubiłam, są potwornie gęste i miałam zawsze problem żeby cienką warstwę nałożyć 🙁

    1. Ja w sumie w Poznaniu mam łatwy dostęp do większości hybryd i mam je na miejscu 😉 Indigo kupiłam do testów, osobiście są one ok, ale wolę inne, po Indigo sięgnę pewnie gdy jakiś konkretny kolorek przypadnie mi do gustu 😉

  9. Świetny i bardzo przydatny post :-).

  10. ja się zastanawiam nad monohybrydami od Neonail ;d

    1. Monohybryd od Neonail nie miałam, ale szczerze pisałam właśnie z jedną dziewczyną o Neonail i hybrydy polecała, mówiła że też fajnie się jej sprawdzają, ale ostrzegała mnie przed monolakami właśnie bo mówiła, że są tragiczne ;/ Chociaż osobiście nie wiem bo nie używałam 🙂

  11. Fajny post 🙂 jeśli się rozkręcę w hybrydach już wiem co wybrać,bo na razie mam tylko Rockit i tylko raz próbowałam do tego jeszcze na paznokciach u stóp,wiec niewiele mogę powiedzieć

    1. W takim razie czekam na Twoją opinię, ciekawi mnie czy też się będą tak gęstnieć Ci i wywijać pędzelki jak mi 🙂

  12. poszerzyłam swoją wiedzę. dziękuję 🙂 przydatny post.

  13. Bardzo dziękuję za świetny post z porównaniem poszczególnych hybryd 🙂 Sama dopiero przymierzam się do tego typu lakierów, więc dla mnie informacje bardzo cenne 🙂

    1. Super, że post się przydał 🙂

  14. Od wielu osób słyszałam ,że Semilac najlepszy 😉 Sama jednak nie mogę się wypowiedzieć ,gdyż nie mam lampy uv :> Pozdrawiam 😉

  15. Świetny post. Chyba narazie zostanę przy Semilackach. 🙂

  16. Semilac jak widać nie tylko dobry, ale również i popularny, najczęściej na niego trafia się w blogosferze :]

    1. Dokładnie! Sporo popularności zawdzięcza niskiej cenie (którą niestety sporo podnieśli w międzyczasie;( ) i współpracom z znanymi bloggerkami i youtuberkami, bardzo rozpowszechniły one Semilaca 😉

  17. Przydatny post, jeszcze nie kupowałam takich lakierów 🙂
    Klikniesz w kliki w nowym poście będę wdzięczna ;*

  18. ja też testowałam już różne firmy i uważam, że semilac jest bezkonkurencyjny – dobra konsystencja lakierów, pędzelek i wielki wybór kolorków sprawiły, że te hybrydy bardzo przypadły mi do gustu 🙂

    1. Moim zdaniem zupełnie bezkonkurencyjny był przed podniesieniem cen! Teraz sporo osób zaczęło już szukać innych, ale dobrze że wprowadzili nowe kolorki, bo bez tych beżowych wiele tracili 🙂 A jakie hybrydy próbowałaś? 🙂

  19. Byłam ciekawa jak poradzą sobie ten tąńsze lakieru w porównaniu z tymi gorszymi. 😀 Lepiej odlożyć pieniądze na coś lepszego, niż wydać na coś gorszego, bo i tak wyjdzie na to samo. 😀

    1. Lepiej kupić jeden tańszy, ale mieć pewność co do jakości 😉

  20. Cudowna kolekcja!!!

    pięknie!
    Pozdrawiam,
    Ola z Fashiondoll.pl

  21. Na to czekałam! Mam takie samo zdanie o tych śmiesznych lakierach hybrydowych z allepaznokcie, jedna wielka porażka.

    1. Dokładnie! Wzięłam jeden do testów, bo przede mną pani z SALONU! kupowała i mówiła, że nimi robi (współczuję klientką!)

  22. W mojej najlepszej trójce jest semilac i indigo 😉 chciałabym spróbować spn i eclair 😉

  23. A jaki jest trzeci Twój hybrydowy ulubieniec? 😉 Eclair rewelacja 😉

  24. czy każdą markę hybryd stosowałaś na ich własnej bazie i topie? jestem ciekawa jak np spisałby się artlak na semilacu 😉

    1. Różnie, ale na bazie i topie Semilaca każdy stosowałam 🙂 artLak nawet z bazą i topem Semilaca nie zachwyca, chociaż jest bardziej trwały tak 5-6 dni wytrzymuje 🙂

  25. świetna recenzja i zapewne pomocne dla dziewczyn zajmujących się hybrydami. Dla mnie jest to czarna magia, jednak najbardziej przykuwa moją uwagę Semilac 😀
    pozdrawiam!

    1. a ja własnie szukam czegoś innego bo kupiłam cały zestaw symilac i 10 lakierów i okazało się że coś złego zaczna się dziać alergia albo nie wiem co. A jak poczytałam to już wogóle się przeraziłam ile ludzi ma na nie alergie

  26. he, bardzo przydatny post! właśnie stoję przed dylematem z jakiej formy kolorów dokupić (mam parę semilaców) wezmę pod uwagę Twoje obserwacje…a mam pytanko: jakiej bazy i topu używałaś do testów? masz jedną do wszystkich czy parę z różnych firm?

    1. Do testów różnie, ale robiąc komuś robię wszystkie których używam (oczywiście bez ntn z allepaznokcie i artLaka) na bazie i topie Semilaca 😉

  27. A co możesz mi powiedzieć o lakierach MNails? Bo według mnie są przeciętne. Trudno się je zdemuje i nie pokrywają do końca płytki :/

    1. Nie miałam ich nigdy;-)

  28. Hay Madziu:) porownalas hybrydy. Ok a moje pyt., takie który Top i Base jest lepsza ??? Od Semilac czy SPN?
    Posiadam lakiery i bazy topy od Semilac. A właśnie chciałabym wiedzieć czy SPN ma lepsze topy i bazy i jak reaguje z innymi lakierami innych firm. 🙂 jak nie wiesz ok, a może słyszałaś ;* dzięki 🙂

    1. W planach mam właśnie porównanie baz i typów, mam kilka ale niestety z SPN nie. 🙁

  29. Chcę tak na poważnie zacząć przygodę ze stylizacą paznokci ? i za chwilę miałam zamawiać zestaw Semilac, ale coś mnie podkusiło sprawdzić w internecie porównanie lakierów hybrydowych z firmy Semilac i SPN i dzięki Tobie już się nie zastanawiam 😉 Semilac !!!

    1. Oba są fajne, chociaż teraz co raz częściej zdąrza się uczulenie od Semilaca, u mnie jeden się pojawił taki przypadek 🙁 ale to rzadka sprawa 😉

  30. już zadawałam kiedyś to pytanie (chyba) ale czy semilac, szczególnie chodzi mi o baze i top łączy się z innymi hybrydami?

    1. Tak, z tymi wszystkimi które mam się łączy 😉 jedynie z Eclair zdarzają się przypadki że trudno schodzi lakier 😉

  31. czy lakiery neonail są równie dobre jak semilac ? 😀

    1. Neonail rzeszło sporą metamorfozę, teraz ich jakoś jest na prawdę fajna, porównywalna z Semilaciem 🙂
      TEN POST W NAJBLIŻSZYM CZASIE ZOSTANIE ZAKTUALIZOWANY! Sporo lakierów zmieniło formułę i jest kilka nowości więc zamierzam napisać nowy 🙂 Ale na to potrzebuję trochę czasu ;D

    2. Czekam na aktualizację i więcej kolorów od NeoNail, uwielbiam nową formułę i ich lakiery!!:)

    3. U mnie nieodwołalnie faworytem pozostaje Semilac, zwłaszcza od kiedy wypuślili na rynek Semi Hardi. Mogę sobie w końcu przedłużyć paznokcie o kilka mm, mają one fajny kształt a przede wszystkim są mocne i wyglądają na zdrowe.

    4. Hardi genialna sprawa, ale sporo osób ma uczulenie na Semialca i szuka zastępczych produktów 😉 Co nie zmienia faktu, że Semilac ma świetną jakość 😉

    5. dziewczyny często zapominają o polożeniu bazy pod semi hardi, a przecież to jest obowiązkowe. Oj tak, produkty semilaca mają świetną jakość, uwielbiam ich kolorki 🙂

  32. A próbowałaś już może bazy witaminowej semilaca właśnie? ciekawa jestem co o niej sądzisz bo dla mnie jest naprawdę super 🙂

    1. U mnie się sprawdza, jednak na 90% moich klientek nie 😉 Jeżeli ktoś ma odrobinę bardziej wybredną płytkę potrafi schodzić płatami 😉 Ale jeżeli ktoś ma fajną płytkę, to jest delikatniejsza niż zwykła 😉

  33. Pierwszy raz użyłam semilac i po 7dniach zdejmowalam płatami bez zmywania. Dlaczego?? Kwestia płytki czy zle nałożone?

    1. A na jakiej bazie? 😉

  34. Fajne porównanie. Ja robiłam paznokcie hybrydami z ntn i allepaznokcie ciężko je ściągnąć. … niszczy się płytkę paznokcia przez to. Chyba zainwestuje w semilaca.

    1. Ntn to dla mnie totalna masakra, a allepaznokcie mam jedną i nie jest źle, ale dla mnie za gęste i ogólnie takie słabe ;D

  35. Hejka wszystkim,powiem tak semilac jest ok to moja pierwsza zabawa z hybrydami,kolezanka kupuje silcare color it i artLak…nie wiem czy sie skusic jej nawet i 3tyg trzymaja..semilac trzymal mi tydz i nawet 2 tyg,wracajac do tych tanich hybryd,podobno nie zastygaja w lampie led,.. mam wlasnie taka z semilac 6w…no i nie wiem teraz czy skusic sie na color it i artlak czy lepiej zainwestowac w semilac badz neo nail…

    1. Dla mnie artlak to czysta porażka i wolałabym skusić sięna 1 porządniejszy lakier niż 10 takich 😉 Color it to już o wiele lepszy pomysł jeżeli chodzi o jakość lakieru 😉 Jednak mimo
      wszystko uważam, że lepiej stawiać na jakość a nie ilość 😉

      PS. W wakacje pojawi się uaktualnienie tego posta i dojdzie sporo nowych firm, więc tam na pewno też będziesz mogła sporo się dowiedzieć o wielu markach 😉

  36. Proponuje przetestowac OPI, nie wierzylam ze zejda bez skrobania, jednak tak sie stalo ?

    1. Właśnie OPI i Orly mam ochotę przetestować, jednak mają dość wysokie ceny a opinie są podzielone i tak bardzo ostrożnie do tego podchodzę ;D

  37. Takie recenzje są bardzo przydatne – super:-) podaję link do recenzji, w której jest kilka jeszcze innych marek także tych dostępnych w hebe http://www.modoweinspiracje.pl/2016/06/26/lakiery-hybrydowe-jakie-wybrac/ Kilka marek już testowałam, ale nadal szukam nowości:-)

  38. Bardzo fajny wpis 🙂 ja co prawda jestem ciągle wierna marce Cosmetics Zone i używam ich już ponad 2 lata, ale taka recenzja zawsze pomaga rozwiać wszystkie wątpliwości.

  39. Jestem zadowolona z Neonail_a,ale kusi mnie indigo i ich kolorki.Nie wiem tylko jak indigo zareaguje z bazą i typem neonail.Czy ktoś łączył te dwie marki? Pozdrawiam?

    1. Można połączyć, nie będzie problemów 🙂

  40. Witam ponownie ☺ Właśnie zakupiłam Indigo by Natalia Siwiec. Postaram się porównać z Neonail,który jak narazie jest moim faworytem ☺

  41. Witam mam pytanie posiadam base i top estetiq i chcialam kupic kolory firmy neonail czy one razem beda wspolgrac?

    1. Estetiq niestety nie miałam , ale generalnie większość hybrydy się łączy wiec wydaje mi się, że nie będzie problemu ☺

  42. Jaką lampę polecacie do hybryd? Chciałabym sobie sama zrobić paznokcie (oczywiście chodzi mi o taką lampę domową) koleżanka sama sobie zawsze robi paznokcie i nie ma z tym problemu. Jeżeli chodzi o lakiery to już się zaopatrzyłam w semilaca, które zamawiam z http://perfumeriaprestige.pl/. Zauważyłam, że jak miałam robione paznokcie to ten lakier utrzymywał mi się najdłużej.

    1. W lampie przede wszystkim ważna jest jej moc, takie minimum to 24W, ale ja poleciłabym 36 lub 48 ? jeżeli będziesz miała jakaś konkretna możesz mi wysłać link to zobaczę ? A o fajnej lampie z Claresy robiłam film na YouTube, możesz sobie zajrzeć ??

  43. Hmm a ja kupuję tylko ntn i to nie ze względu na cenę… To jedyny lakier hybrydowy który mnie nie uczula, semilac i neo nail są najgorsze… Od razu po zrobieniu boli, swędzi, piecze … Jak nie zdejmę od razu to wychodzą bąble na palcach…. Przy ntn jest wszystko ok i trzymają mi te 2 tygodnie tylko zamiast bazy daję żel ?

    1. Semilac i Neo Nail są bardzo podobne faktycznie. Co do ntn miałam tylko ten i totalnie się nie sprawdził, ale oni bardzo dużo wprowadzają zmian i udoskonaleń, a jednak sporo czasu minęło 😉

  44. Jaką lampę polecacie do hybryd?

    1. Taką, która ma min. 36W mocy, a najlepiej 48W 😉

  45. Właśnie zakupiłam Indigo by Natalia Siwiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *