Piłowanie paznokci – KWADRAT – szkolenie online 2/2021

Tematem drugiego naszego mini szkolenia online będzie piłowanie paznokci. Dzisiaj zrobimy kształt kwadrat, od dłuższego czasu właśnie taki noszę, ale przyznam Wam, że ja często te kształty zmieniam. Jeżeli będziecie chciały migdał lub zaokrąglone to dajcie znać, taki odcinek również stworzymy. Kwadrat to kształt, który kiedyś nosiła większość z nas. Gdy pojawił się migdałek został odstawiony na bok. Teraz zauważam, że zaczyna wracać. Ja gdy mam krótsze to lubię nosić kwadraty, a gdy mam długie to zaczynam dążyć do migdałka.

szkolenie-2-pilowanie-kwadrat

Wybór kształtu paznokcia

Bardzo ważne jest skupienie się na kształcie naturalnym naszej płytki paznokcia. Ona często sugeruje nam najlepszy kształt. Oczywiście, jeżeli nam podoba się inna wersja, to możemy to dopasować do swojego gustu. Niektórzy mają na tyle dobrze, że naturalny kształt ich paznokci oraz dłoni pozwala na noszenie wszystkiego. Są też osoby u których zmiana kształtu nie zawsze wygląda korzystnie. Podstawowe kształty paznokci: kwadrat, zaokrąglony kwadrat, owalne, migdałki, szpic (dla odważnych) i balerina (piękny kształt – raz miałam zobaczcie na tym filmie).

Gradacja pilników

Numeracja na pilnikach określa ich gradację, czyli moc z jaką będą działać. Zasada jest prosta – im wyższa liczba tym delikatniejszy pilnik. Czyli działa to odwrotnie niż by się mogło zdawać, bo największy numer jest najdelikatniejszy. Najczęściej spotykamy gradacje od 80 do 240. Jak wybrać odpowiedni pilnik:

 • 80 i 100– mocne pilniki, do paznokci wzmocnionych żelem, akrylo-żelem, tytanowe lub akrylowe.
 • 120 i 150 – pilniki średnie, można je stosować do naturalnej płytki paznokcia, ale ja używam ich z rozwagą, gdy chcę mocno skrócić paznokcie lub gdy paznokcie mam wzmocnione bazą budującą,
 • 180 i 240 – delikatne pilniki do naturalnej płytki, z tych korzystam zdecydowanie najczęściej.
 • 300 i 400 – polerki służące do delikatnego matowienia płytki paznokcia
 • 3000 – polerki służące do nabłyszczania płytki paznokcia

Często spotykamy się z tym, że pilniki są dwustronne. Czasami obie strony mają taką samą gradację, ale najczęściej każda ze stron ma. Jak na szybko rozpoznać która strona jest która? Z zasady numer (czyli gradacja) jest zapisana na tej delikatniejszej stronie. Czyli przy pilniku 120/180 zapis ten znajdziecie na stornie o gradacji 180. Kształty pilników to już tylko i wyłącznie kwestia waszych preferencji. Podstawowe kształty pilników: prosty, banan, łódeczka (półkole), diadem, szeroki (prostokąt). Ja lubię najbardziej łódeczki ;).

Piłowanie paznokci – tutorial

2 komentarze

 1. studentka zarządzania

  20 marca 2021 at 23:24

  Ja jestem wierną fanką migdałków i owalnego kształtu paznokci, kwadraty łamią się u mnie w oka mgnieniu.

  1. Lakierowniczka

   22 marca 2021 at 17:24

   Czasami faktycznie trzeba kształt dopasować do swoich dłoni i naturalnego kształtu 😉

Leave a Reply