Kto produkuje lakiery hybrydowe NIUQI, Semilac, Claresa, Palu, HiHybrid, NeoNail, Neess, MyLaq, Allepaznokcie?

Okazuje się, że wiele najpopularniejszych marek na naszym rynku tak naprawdę łączy jeden producent. Dla mnie samej część z tych przypadków była nie lada niespodzianką, gdy okazało się, że wiele produktów, które lubię, pochodzi od jednego producenta. Zastanawiałyście się kiedyś, kto produkuje lakiery hybrydowe, których używacie? Już jakiś czas temu zapisałam sobie na liście pomysłów właśnie ten temat. W poście o Waszych ulubieńcach pokazywałam produkty NIUQI oraz Claresy, porównując obie bazy, jedna z Was zwróciła uwagę w komentarzu pod filmem, że pochodzą od jednego producenta. Wtedy lawina ruszyła, wszystkie zapiski wyjęłam na wierzch i zaczęłam nagrywać. Dziś zaprezentuję Wam lakiery oraz ich producentów — skupiłam się na tych, które mam w swoich zbiorach oraz tych najpopularniejszych firm.

Warto na wstępie zaznaczyć, że to, że produkty pochodzą od jednego producenta, niekoniecznie oznacza, że są identyczne. Każdy z produktów może mieć inną formułę, może mieć podobną formułę, ale chociażby różnej jakości składniki. Te składniki przekładają się na jakość i trwałość produktu, a co za tym idzie — na jego cenę. Więc pamiętajcie, że to nie muszą być ten same produkty, ale mogą być bardzo podobne lub tworzone na podobnych formułach, ponieważ łączy je ten sam producent.

4Mass — Claresa, NIUQI, Palu i Stylistic

Claresa, NIUQI, Palu ora z Stylistic wszystkie je łączy jeden producent 4Mass — spółka z Warszawy. Zaskakujące ile znanych nam produktów pochodzi od tego producenta. 4Mass produkuje lakiery Claresa, Palu (które miały być docelowo do bardziej profesjonalnego użytku), akcesoria Stylistic oraz produkty NIUQI. Co do tych ostatnich, na opakowaniu znajdziecie informację, że marka NIUQI produkowana jest bezpośrednio dla Jeronimi, czyli dla Biedronki.

Nesperta — Semilac i HiHybrid

Moja ciekawość dotycząca producentów różnych lakierów zaczęła się właśnie od tego przypadku. Kto by pomyślał, że spółka Nesperta z siedzibą w Luboniu (niedaleko Poznania) w swoim portfolio ma nie tylko produkty Semilac. Na rynek produkują oni również lakiery HiHybrid.

Cosmo Group — NeoNail, MyLaq, NeoNail Expert, kosmetyki NEO

Również NeoNail to tak naprawdę produkcja poznańskiej spółki Cosmo Gropu. Grono produkowanych przez nich produktów poszerzone jest o NeoNail Expret, ale również kosmetyki do makijażu NEO. Co więcej, Cosmo Gropu produkuje również lakiery MyLaq!

Donegal — Neess

Na pewno znacie producenta Donegal, wiele ich akcesoriów jest dostępne na rynku. Jednak czy wiecie, że są oni również producentem lakierów Neess z siedzibą w Rzeszowie?

Allepaznokcie — MollyLac

Tutaj informacja powszechnie znana, ponieważ Allepaznokcie produkują w Łodzi również lakiery MollyLac!

Kto produkuje lakiery hybrydowe?

Oczywiście takich przypadków jest na rynku znacznie więcej! Jeżeli znacie kilka dodatkowych przykładów to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach ;).

miniaturka-producenci-lakierów-hybrydowych-hybryd-firmy-marki-Claresa-Palu-NIUQI-Semilac-hihybrid-Neonail-mylaq-Lakierowniczka

Leave a Reply