Malowanie POD SAME SKÓRKI? Moje triki na idealnie pomalowane paznokcie hybrydowe – Lakierowniczka

Malowanie pod same skórki to metoda ostatnio bardzo popularna, która sprawia, że nasze paznokcie są idealnie pomalowane. Przez cały czas noszenia stylizacji wyglądają bardzo dobrze i odrost jest jak najmniej widoczny. Dziś zdradzę Wam moje triki na malowanie lakierem hybrydowym pod skórki.

Przygotowanie płytki paznokcia i skórek pod malowanie pod same skórki

Opracowanie skórek to niesamowicie ważny element. Mam tutaj na myśli odsunięcie, wycięcie i opracowanie skórek. Dzięki temu nic nie będzie nam spływać, lakier nie dotknie skórki i jej nie zaleje. O metodach na idealne skórki nagrywałam już dla Was film. Kolejny etap to prawidłowe pozbycie się pyłków i paproszków przy użyciu szczoteczki.

Odtłuszczenie i odwodnienie płytki

Odtłuszczamy cleanerem, odwadniamy dehydratorem. oczywiście tutaj polecam nie sugerować się nazwami nadawanymi przez producentów. ANALIZUJCE SKŁAD – to najlepsza metoda na ocenienie tego, czy dany produkt to cleaner i odtłuszcza, czy dehydrator i odwadnia. Nieraz możecie znaleźć w ich składzie wodę lub olejki!

Idealne zaaplikowanie bazy – bez zalania skórek

Odpowiednie nałożenie bazy może Wam bardzo pomóc. Zwróćcie tutaj szczególną uwagę, żeby nie dotknąć bazą skórek. Bazy są przezroczyste i przez to często niedokładnie widać gdzie się ona znajduje. Pracujcie bardzo estetycznie i Wasze skórki zostaną nietknięte.

Aplikowanie cienkich warstw produktu

Cienkie warstwy nie spływają, nie tworzą grudek i nierówności. Mamy też pewność, że nie spłyną nam na skórki i zostaną idealnie na swoim miejscu. Lepiej położyć 2-3 warstwy cienkie, niże 1-2 grube.

Przytrzymywanie skórek palcami

To bardzo pomocny trik, który pozwala dotrzeć blisko skórek. Jednak trzeba na niego uważać, żeby po puszczeniu skórki nie dotknęła ona lakieru. Jeżeli macie taki problem, to warto aplikować 2-3 paznokcie i w trakcie utwardzać.

Domalowanie cienkim pędzelkiem – malowanie pod same skórki pędzelkiem

Taki cienki pędzelek mam zawsze pod ręką. Nie zawsze z niego korzystam, ale czasami w kilka sekund zapewnia efekt wow! Ja zazwyczaj nie aplikuję na cienki pędzelek już dodatkowo produktu, tylko rozcieram to co jest już nałożone na paznokieć. Dlatego też ten etap robię przed utwardzeniem drugiej warstwy koloru.

Dbanie o skórki na co dzień

To niesamowicie ważna sprawa! Piękne i elastyczne skórki pozwalają osiągnąć dużo ładniejszy efekt. Lepiej też wygląda paznokieć gdy odrasta. Zdecydowanie warto poświęcić chwilę czasu na co dzień i zaaplikować krem lub oliwkę.

Malowanie POD SAME SKÓRKI
Malowanie POD SAME SKÓRKI

Leave a Reply