Pilnik jednorazowy – TAŃSZE ZAMIENNIKI! Pilniki z nakładki Staleks

Nie raz powtarzam Wam, jak ważne jest bezpieczeństwo i higiena pracy. Oczywiście składa się na to mnóstwo czynników: dezynfekcja, sterylizacja, czystość stanowiska – jest nawet osobny film poświęcony tej tematyce. Jednym z elementów są również produkty jednorazowe: waciki, polerki, rękawiczki, patyczki, pilniczki i wiele innych. Dziś skupimy się na tych ostatnich, bo udało mi się znaleźć wygodną i tańszą alternatywę. Wygoda pracy jest najważniejsza, nie możemy się skupiać na niewygodnych pilnikach. ona ma nam pomagać w pracy, a nie ją utrudniać. Jednak nie ma co ukrywać, każdy patrzy na to, aby ograniczyć zbędne koszty, jednocześnie nie schodząc z najwyższej jakości usług. Jest na to rozwiązanie – pilnik jednorazowy w formie nakładki z firmy Staleks.

Długo chodziłam nad tymi pilnikami, miałam zapisane kilka do przetestowania. Oczywiście jest to zmiana, trzeba się do niej przyzwyczaić. Pilnik jest trochę chudszy, mamy nakładkę i jedną stronę pilnika. Bardzo szybko można jednak zmienić te przyzwyczajenia.

Nośnik metalowy, drewniany lub plastikowy

Kupujemy sobie jeden nośnik, który będzie przez długi czas podstawą naszego pilnika, ponieważ jest wielorazowy. Możecie wybrać różne kształty i materiały: drewno, metal lub plastik. Ja mam akurat taki plastikowy. Najtrwalszym rozwiązaniem będzie na pewno nośnik metalowy. Ich ceny wahają się w przekroju od 10 do 20 zł.

Pilniki przyklejane lub pilniki z nakładkami

Dostępne są dwa rozwiązania. Pierwsze to pilniki przyklejane. Do naszego nośnika przyklejamy pilnik, który jest w formie takich samoprzylepnych nakładek. Pilnik dobrze trzyma się w swoim miejscu i można działać. Jest to rozwiązanie, które było wprowadzone już kilka lat temu przez Stalek.

Nakładki pilnikowe na nośnik – to drugie, nowe rozwiązanie. Mamy tutaj zestaw nakładek, które w szybki sposób nakładamy na nośnik i działamy. Plusem jest to, że zużyty pilnik po prostu ściągamy. Nie ma tutaj odklejania, kleju i śladów po nim. Myślę, że to dodatkowy atut do zaoszczędzenia czasu i poprawienia estetyki. Takie właśnie rozwiązanie dziś Wam zaprezentuję.

Pilnik jednorazowy Staleks – cena

Cena w obu przypadkach to ok. 30-35 zł za zestaw 50 sztuk pilników. Jest też opcja zakupu długiej taśmy pilnikowej, którą docinacie na pożądaną długość i macie gotowe pilniki. Takie taśmy to koszt 40-50 zł, natomiast długość tej taśmy pozwala na uzyskanie 100-150 pilników. Jak policzycie sobie, to w efekcie wychodzi zdecydowanie taniej, niż przy użyciu klasycznych pilników jednorazowych.

Leave a Reply