Zestaw startowy do stemplowania- TEST

Już kilka miesięcy temu pokazywałam Wam mały zestaw do stemplowania. Mieliśmy dwie opcje: rozdać go w ramach projektu #Lakierowniczkainspiruje (na moim instagramie) lub przetestować. Zdecydowanie wybrałyście tą drugą opcję i dziś ocenimy go jako zestaw startowy do stemplowania. Przeprowadzimy test, który pozwoli nam ocenić, czy ten zestaw jest wystarczający do rozpoczęcia swojej przygody ze stemplowaniem? Czy wystarczy kupić tylko ten zestaw startowy do stemplowania i nic więcej? Pamiętajcie, że będziemy go oceniać jako zestaw dla początkujących. Jeżeli dopiero zaczynacie polecam również film:Jak stemplować na hybrydzie?

Cena, dostępność i zawartość

Oczywiście przez ten czas konkretnie ten zestaw zniknął mi spod nosa. Postaram się znaleźć stosunkowo podobne i podrzucić Wam do nich linki. Ważne jednak jest kilka informacji. Mój zestaw zamówiony był na stronie Born Pretty i jest z firmy Nicole Diary. Cena takich zestawów to ok. $5, czyli niecałe 30 zł. W zestawie znajdują się bardzo bazowe produkty: przezroczysty stempel, zdrapka, płytka oraz biały i czarny lakier do stemplowania. Czy to wystarczy? Ilościowo w zupełności, mamy wszystko to czego potrzebujemy. Jednak ważniejszym parametrem jest jakość tych produktów i to, czy dzięki nim da się zdziałać coś sensownego :).

Stempel i zdrapka

Zaczniemy od tych elementów. Stempel jest średniego rozmiaru, jednak w zupełności wystarczy Wam na naturalną płytkę paznokcia, nawet gdy jest długa :). Guma jest mega miękka, dzięki czemu doskonale zbiera cały wzór. Przezroczystość stempla ułatwia nam aplikowanie wzoru w odpowiednim miejscu i kontrolowanie przez cały czas jak wzór wygląda. Moim zdaniem stempel zdecydowanie jest wystarczający i to nie tylko na początek, ale również dalsze etapy stemplowania. Zdrapka w sumie ważne aby nie była metalowa, dodatkowo mogłaby być nieco twardsza, ale jest to mało znacząca różnica. W razie co można użyć dowolnej karty rabatowej.

Lakiery do stemplowania

W zestawie bardzo klasycznie, bo znalazły się dwa lakiery: biały i czarny. Jak się sprawdziły to najlepiej widać na filmie poniżej. Natomiast w ostatecznej ocenie muszę zaznaczyć pewien fakt. Kolor biały bardzo ładnie wygląda na różnych kolorach, jednak na czerni nie daje takiej śnieżnej bieli, tylko lekko szarą. To samo w przypadku koloru czarnego. Na różnych kolorach wygląda bardzo czarno, natomiast na bieli daje taki przyszarzały efekt. Jednak! Chciałabym zaznaczyć fakt, że jako produkty na początek moim zdaniem są wystarczające. Bardzo ładnie i wyraźnie odbijają wzory i dobrze się nimi pracuje. Głębia kolorów to parametr nad którym można pracować w dalszych etapach, gdy już ocenimy, czy ta metoda jest czymś dla nas.

Płytka z dmuchawcami

No i kolejny, już ostatni element naszego zestawu, a jednocześnie bardzo ważny- płytka. Tutaj nie ma się do czego doczepić. Wzory mamy bardzo dobrze ,,wyryte”, więc odbijają się nawet najmniejsze elementy. Fajnie, że są one stosunkowo małe i można na każdy rozmiar płytki coś dobrać. Jakościowo sprawdza się bardzo dobrze.

Zestaw startowy do stemplowania

Jaki mamy efekt końcowy? Powiem Wam, że wyszło całkiem przyjemnie. Okazało się, że na początek przygody z metodą stemplowania, taki zestaw jest wystarczający. Mało tego większość elementów sprawdzi się również w bardziej zaawansowanym stemplowaniu! Moim zdaniem nie ma co inwestować w coś dużo droższego i można spokojnie zacząć od tego. Jednak wpadnijcie obejrzeć film i oceńcie te efekty samodzielnie.

13 komentarzy

 1. Kasia

  12 listopada 2019 at 18:40

  Bardzo ciekawie się prezentują 🙂

  1. Lakierowniczka

   13 listopada 2019 at 22:03

   Moim zdaniem cena jest wręcz bardzo niska jak za taki zestaw 🙂

 2. Drzemiace-Piekno.pl

  12 listopada 2019 at 20:43

  Fajny zestaw i w sumie cena przyjemna :). Swego czasu często robiłam tam zakupy 😛

  1. Lakierowniczka

   13 listopada 2019 at 21:59

   Moim zdaniem cena jest wręcz bardzo niska jak za taki zestaw 🙂

 3. Świat Pani Domu - Ola

  12 listopada 2019 at 21:05

  O luuudzie.. uwielbiam takiego rodzaju ozdoby na paznokciach. U mnie musi się coś dziać 🙂

  1. Lakierowniczka

   13 listopada 2019 at 21:56

   W takim razie stemplowanie będzie dla Ciebie idealne *.*

 4. Niebieska Niezapominajka

  14 listopada 2019 at 13:15

  Ależ ładne wzorki! Bardzo mi się podobają 🙂

 5. Królowa Karo

  17 listopada 2019 at 13:00

  Właśnie skompletowałam swój zestaw do stemplowania i przymierzam się do pierwszych prób. Ciekawe jak mi pójdzie.

  1. Lakierowniczka

   18 listopada 2019 at 08:30

   Na pewno sobie świetnie poradzisz, zobaczysz ile przyjemności jest ze stemplowania! Trzymam kciuki i daj znać jak poszło 🙂

 6. Jagodowa

  17 listopada 2019 at 13:14

  Wygląda całkiem nieźle jak na mały, dość tani zestaw do stempelków 🙂 Szkoda, że gdy zaczynałam swoją przygodę z paznokciami to nie miałam dostępu do takiego zestawu. Na pewno nie zraziłabym się, tak jak zraziłam się stemplem i płytką od Essence 😀

  1. Lakierowniczka

   18 listopada 2019 at 08:36

   Haha, no ja też zaczynałam od tego z Essence i nie mogłam zrozumieć co ludzie lubią w stemplowaniu ;D. Teraz zdecydowanie jest łatwiej rozpocząć i można od razu skompletować fajny zestaw :).

  2. @m@nd@

   15 maja 2021 at 22:50

   Hej! Wiem że są lakiery do stemplowania, nawet że są specjalne żele do stemplowania. A słyszałaś o tym, że można stemplować „paint gel” , jest to prawda? Działa on tak samo jak specjalny żel do stempli wania ten paint gel ?

   1. Lakierowniczka

    17 maja 2021 at 13:38

    Można próbować, ale nie każdym się uda… Nie ma na to reguły, ale na pewno trzeba mieć bardzo dobre krycie i odpowiednią konsystencję. Jak będzie zbyt ciągnące to nie uda się odbic idealnie linii. Tutaj trzeba szukać. Jeżeli jakieś painty już masz to warto wypróbować, jednak jeżeli chcesz zamawiać licząc że do tego mają Tobie służyć to bym nie ryzykowała 🙂

Leave a Reply