Jak zacząć stemplowanie paznokci?

Metoda stemplowania wzorów na paznokciach kręci się po moim kanale i stronie internetowej od lat. Postanowiłam więc nagrać kolejny film w tej tematyce. Zdziwić Was może, bo będzie to najbardziej bazowy film o tym jak zacząć stemplować paznokcie? Dziś dowiecie się czy kupić stempel przezroczysty czy z kolorową gumą? Podpowiem Wam jakiej firmy kupić dobre płytki do stemplowania? Podpowiem czy stemplować lakierem zwykłym czy hybrydowym lub żelowym? Przyda Wam się też kilka informacji o zdrapce, gumie do skórek i parę moich wskazówek! Koniecznie zobaczcie film, żeby poznać wszystkie sekrety i dowiedzieć się jak perfekcyjnie wykonać stemplowanie paznokci 🙂

Stempel przezroczysty czy z kolorową gumą?

Stemple z gumami kolorowymi najczęściej trochę lepiej zbierają wzory z płytki i przenoszą na paznokcie. Za to transparentny stempel pozwala idealnie ucelować wzorem w wybrane miejsce. W efekcie końcowym ja w 90% wybieram przezroczysty stempel. Warto przy jego pierwszym użyciem delikatnie zmatowić powierzchnię gumy. Czyszcząc nie używaj płynów, tylko pozbądź się zanieczyszczeń używając taśmy lub rolki do czyszczenia ubrań.

jak-stemplowac-podstawy-stemplowania-stempel-plytka-lakier-stemplowanie-stamps-plates-stamper-nailart-Lakierowniczka

Jakiej firmy kupić dobre płytki – stemplowanie paznokci?

Dużo jest na rynku fajnych płytek, ale jeszcze więcej totalnie beznadziejnych, Ważne są odpowiednie żłobienia, żeby idealnie wprowadzić lakier i przenieść na paznokieć. Zwróćcie również uwagę na wielkość wzorów. Często na takich tańszych egzemplarzach starczają one na pół paznokcia. Jakiej firmy płytki więc wybrać? Kiedyś najwięcej kupowałam płytek z Born Pretty i nadal możecie na ich oficjalnej stronie na Aliexpress kupić ich płytki. Jednak wzorów jest co raz mniej, więc warto znaleźć inne opcje. Są marki, które specjalizują się w produkcji płytek i właśnie w tą stronę zamierzam iść: Moyra, B.loves plates, MoYou London. Mamy też łatwiej dostępne i fajnej jakości płytki z NeoNail lub Elisium. Nie polecam za to płytek z Aliexpress od nieznanych dostawców lub płytek wielkich za 5 zł – w 90% przypadków są beznadziejne. Wiem, bo próbowałam ;D.

Stemplować lakierem zwykłym czy hybrydowym lub żelowym?

To bardzo dobre pytanie i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zwykły lakier ma tą zaletę, że po skończonej stylizacji można śmiało pozbyć się go ze skórek zmywaczem i nic nie uszkodzić. Jednocześnie wymaga szybszej pracy i czyszczenia płytki po każdym jednym wzorze. Światłoutwardzalne produkty pozwalają nam pracować wolniej i przy kolejnym paznokciu tylko dokładać lakieru. Jednak pamiętajcie doczyścić skórki przed włożeniem do lampy. Ja próbowałam obu rozwiązań w wielu wersjach i chyba ostatecznie mała różnicą punktów wybrałabym klasyczny lakier do stemplowania.

jak-stemplowac-podstawy-stemplowania-stempel-plytka-lakier-stemplowanie-stamps-plates-stamper-nailart-Lakierowniczka

Przydatne gadżety i triki na stemplowanie paznokci – guma do skórek

Zdrapka koniecznie plastikowa, metalową tylko uszkodzicie swoje płytki. Guma do skórek to genialne rozwiązanie odejmujące mnóstwo pracy z czyszczeniem. Szczególnie ważne przy stemplowaniu światłoutwardzalnymi produktami, bo ochroni wasze skórki. Mała rzecz o wielkiej mocy, którą dosłownie trzeba mieć. Ja mam dwie: Gum protector ze Słowianki i peel off gum z Magi. Przy większej ilości płytek pomocny jest też organizer, moje etui ma już kilka lat i zamówiłam je na Born Pretty. Kiedyś ułatwiałam sobie jeszcze sprawę robiąc wzorniki płytek, na których znacznie lepiej widać wzory. Przenosiłam stemplem wzory na kartkę papieru. Jednak przy większej ilości stało się to już zbyt czasochłonne.

jak-stemplowac-podstawy-stemplowania-stempel-plytka-lakier-stemplowanie-stamps-plates-stamper-nailart-Lakierowniczka

Leave a Reply