Myjka ultradźwiękowa z Lidla – czy działa?

Moja myjka ultradźwiękowa z Lidla jest ze mną już od kilku dobrych tygodni i myślę, że to dobry moment żeby Wam o niej opowiedzieć, ponieważ znów wraca do sprzedaży. Ja jestem z niej bardzo zadowolona, więc wykorzystam sytuację, żeby pokazać Wam coś fajnego w dobrej cenie.

Myjka ultradźwiękowa – co to jest?

Myjka ultradźwiękowa to urządzenie służące do czyszczenia i dezynfekcji narzędzi. Dezynfekcja to tak na prawdę odkażanie, usuwanie drobnoustrojów (jednak dezynfekcja nie usuwa ich form przetrwalnikowych!). Dezynfekcja stanowi jeden z etapów prawidłowego wyczyszczenia narzędzi, jednak nie ostateczny! Pamiętajcie, że tylko sterylizacja daje 100% czystości narzędzi – zobaczcie sobie cały artykuł w temacie dezynfekcji i sterylizacji ;).

Oczywiście możecie w niej czyścić znacznie więcej różnych przedmiotów. Zadajecie sobie czasami pytanie jak czyścić biżuterię? Myjką ultradźwiękową jesteście w stanie doczyścić wiele małych elementów. Zwróćcie jednak uwagę, czy można je czyścić w płynie do dezynfekcji, czy do czyszczenia wykorzystać samą wodą.

Myjka ultradźwiękowa z Lidla – parametry

Moja myjka poprzednia pochodziła z Aliexpress, posłużyła mi kilka lat i po prostu się zużyła. Czas był wymienić ją na nową i tutaj zaczęło się poszukiwanie. Po opiniach z internetu wybrałam myjkę z Lidla i już na tym etapie mogę Wam przyznać, że to był dobry wybór! Koszt takiej myjki to ok. 130 zł (ja kupiłam jeszcze na promocji produktów SilverCrest z rabatem -20%). Myjka ultradźwiękowa z Lidla nie należy do największych, ma pojemność do 600 ml, jednak na potrzeby domowe w zupełności wystarczy. Pomieści spokojnie dłuto, cążki lub nożyczki. Ma kilka trybów czasowych i jest banalnie prosta w obsłudze. Jej moc to 50W i wytwarza 48 000 drgań na sekundę. Orientacyjnie ma ona wymiary 22 cm x 14 cm x 17 cm. Ja używam jej w połączeniu z wodą i płynem do dezynfekcji Viruton Extra z Mediseptu. Nigdy nie włączamy myjki na sucho!

tania-myjka-ultradzwiekowa-z-Lidla-Lakierowniczka-dezynfekcja-narzedzi-w-salonie-sterylizacja

Jak sprawdzić czy myjka działa? Test folii aluminiowej

Istnieje niesamowicie prosta metoda na przetestowanie, czy Wasza myjka działa i wytwarza ultradźwięki. Potrzebujemy do testu tylko kawałka folii aluminiowej i przeprowadzamy na nim proces dezynfekcji. Po zakończeniu czyszczenia folia powinna być podziurawiona przez ultradźwięki. Na filmie możecie obejrzeć wykonanie testu i jego rezultaty. Taki test daje nam pewność, że nasza myjka prawidłowo działa, więc warto powtarzać go co jakiś czas :).

tania-myjka-ultradzwiekowa-z-Lidla-Lakierowniczka-dezynfekcja-narzedzi-w-salonie-sterylizacja

Leave a Reply