Pielęgnacja dłoni i paznokci w domu – jak ratować zniszczone paznokcie?

Jak ratować zniszczone paznokcie i przesuszone dłonie? Co zrobić, żeby mieć piękne skórki, które nie wymagają wycinania i nadmiernego ich opracowywania? Nie wystarczy skorzystać z usług kosmetyczki lub wykonać stylizację i zabieg pielęgnacyjny raz na 2-3 tygodnie! Kluczem jest codzienne dbanie o nasze dłonie i paznokcie w domu. Tak jak każdego dnia bierzemy kąpiel, aplikujemy kremy na twarz, tak dbajmy każdego dnia o nasze dłonie. W dzisiejszym filmie podpowiem jakich produktów używa i z jaką częstotliwością, żeby osiągnąć zadawalające efekty. Pielęgnacja dłoni i paznokci w domu to czysta przyjemność i rytuał, który warto na stałe prowadzić do naszej pielęgnacji.

1. Peeling dłoni i paznokci

To krok, który mało kto stosuje, a daje świetne efekty! Skóra dłoni po peelingu świetnie chłonie składniki nawilżające, które serwujemy jej w postaci kremów i olejków. Peeling do dłoni pozbywa się z nich zbędnych skórek i sprawia, że dłonie będą miękkie. Kto z nas chętnie pozbędzie się szorstkich dłoni i zadartych skórek? Peeling to najlepsze rozwiązanie! Ja uwielbiam peeling z Tołpy, Miya, Indigo. Jednak warto zaznaczyć, że możecie w tym celu używać peelingów, których używacie do twarzy lub ciała.

2. Kremy i maski nawilżające do dłoni

Nawilżenie to podstawa, dlatego ten krok warto powtarzać jak najczęściej. Jak to zrobić? Ja polecam kupić fajne kremy, których używanie sprawi przyjemność i mieć je w zasięgu ręki i na widoku. Ja noszę jeden w torebce, jeden znajduje się w łazience i jeszcze egzemplarz przy łóżku i na biurku w pracy. To najlepsza metoda, żeby pamiętać i często kremować dłonie. Jaki krem do dłoni kupić? Ja często wybieram egzemplarze apteczne bez zbędnych dodatków, mój ulubieniec to Dermedic. Chociaż czasami decyduję się na kremy z drogerii w ciekawych opakowaniach i z zapachem lub drobinkami, żeby umilić sobie cały zabieg kremowania i jeszcze częściej po nie sięgać.

3. Maski do dłoni i bawełniane rękawiczki

Raz na jakiś czas warto dłonie porządnie nawilżyć. Fajnie tutaj sprawdzi się maska lub krem, który zaaplikujemy na dłonie pod rękawiczki i zostawimy tak na dłuższą chwilę. Dzięki temu produkt lepiej się wchłonie. Koniecznie przed tym zrób peeling!

4. Oliwka, olejek lub serum do skórek

To produkty aplikowane już na same skórki przy naszych paznokciach. Mają za zadanie dodatkowo je nawilżyć i uelastycznić. Jest to miłe zakończenie wykonywanej stylizacji, ale zdecydowanie powinno się ten etap wprowadzić również do domowej pielęgnacji. Ja uwielbiam oleje z Kabos i Victoria vynn, jednak tak na prawdę można używać zwykłych zimno tłoczonych naturalnych olejów.

Pielęgnacja dłoni i paznokci w domu – jak ratować zniszczone paznokcie?

Najlepszą radą jest systematyczna pielęgnacja dłoni i paznokci w domu! Jakie są Twoje porady na zniszczone paznokcie? Stosujecie się do takiej pielęgnacji, czy macie może swoje sposoby? 🙂 Jeżeli jednak chcesz swoje skórki opracować, to poznaj moje 3 sposoby na przygotowanie skórek do stylizacji:

Leave a Reply