Pielęgnacja paznokci po uczuleniu na hybrydę

Ładne paznokcie to najważniejszy powód, dla którego tutaj jesteś. Ja oczywiście staram się robić co w mojej mocy, takie zadanie Lakierowniczki. Pomóc Tobie doprowadzić dłonie do porządku i pięknie je przyozdobić. Jednak nie zapominajmy, że nie wystarczy paznokci pomalować i już. Bardzo ważne jest to, aby o nie odpowiednio dbać. szczególnie wtedy, gdy nasze paznokcie są zniszczone i osłabione po przebytym uczuleniu na hybrydy. Tutaj przyda się dobrze dobrana pielęgnacja paznokci po uczuleniu na hybrydę. Dlatego w dzisiejszym wpisie zobaczycie wszystkie niezbędne etapy pielęgnacji. Pomoże nam w tym marka Kabos, która w swojej ofercie ma serię lakierów Gelike. Są to bezpieczne i delikatne lakiery hybrydowe, przeznaczone dla wrażliwej, zniszczonej oraz podatnej na uczulenia płytki paznokcia. Jeżeli doświadczyłyście takiego uczulenia lub wiecie, że wasze paznokcie są naprawdę delikatne, przeczytajcie mój wpis i sprawdźcie jak najlepiej dbać o paznokcie oraz jak wykonać dzisiejszą stylizację zimowych paznokci.

Pielęgnacja paznokci po uczuleniu na hybrydę- opracowanie płytki

Nie będę Wam pisać co macie jeść i czego unikać. To zależy od Waszego organizmu, diety i wielu innych czynników. Oczywiście o te elementy również warto zadbać, żeby organizm wspomagał nas od środka. Ja jednak zamierzam się skupić na czynnikach zewnętrznych. Zaczniemy od wręcz banalnego elementu – opracowanie płytki, czyli opiłowanie paznokci w równy i jednakowy kształt dopasowany do naturalnej płytki paznokcia. Piłujemy pilnikami papierowymi, delikatnie w jednym kierunku. Drugi element to ostrożne opracowanie skórek. Ja pracuję frezarką i przyznam, że to genialny wynalazek. Jednak tutaj potrzebna jest wprawa, bo łatwo o uszkodzenie, które może później wywołać kolejne komplikacje (o nich dowiecie się pod koniec wpisu). Dla osób mniej wprawionych i dopiero rozpoczynających przygodę z dbaniem o paznokcie polecam delikatne drewniane patyczki (przydadzą się również do usuwania lakieru hybrydowego). Po idealnym opracowaniu płytki mamy już ładny kształt i podstawę do dalszej stylizacji zimowych paznokci.

Prawidłowe wykonanie stylizacji paznokci – niezbędne produkty

Drugim etapem jest wykonanie naszej stylizacji – w tym przypadku zimowego wzoru. Tutaj ważny jest dobór odpowiednich produktów, bezpiecznych dla naszej wrażliwej płytki. Niezbędny będzie nam cleaner lub alkohol izopropylowy (zerknij do filmu aby dowiedzieć się więcej)- produkty potrzebne do usunięcia zanieczyszczeń i odtłuszczenia płytki paznokcia. Kolejno bonder, który zwiększa trwałość stylizacji, działając jak taśma dwustronna. Baza to zdecydowanie niezbędny element, lecz wystarczy zaaplikować jej jedną cienkią warstwę. Kolory z serii Gelike oraz top na wykończenie naszej zimowej stylizacji to ostatni krok stylizacji. Pamiętajcie o dobrej lampie, 24W to minimum jakie powinna mieć! Lampa dostępna w ofercie marki Kabos ma ich, aż 48W i w takim przypadku nie musicie się martwić o to, czy lakier zostanie prawidłowo utwardzony.

Bezpieczne hybrydy dla osób po uczuleniu – seria Gelike od Kabos

W przypadku serii Gelike od Kabos mamy do czynienia z naprawdę delikatnymi lakierami hybrydowymi, które nie ingerują w płytkę paznokcia. Jest to perfekcyjne rozwiązanie również dla osób, które przeszły uczulenie na hybrydy. Lakiery są bezpieczne i dzięki nim możliwy jest powrót do wykonywania paznokci, oczywiście po wcześniejszym wyleczeniu uczulenia. To, co je wyróżnia to lekka konsystencja, która nie sprawia wrażenia „nafaszerowanej chemią”, dlatego podczas utwardzania nie odczuwamy żadnego pieczenia.

Na wielu grupach związanych z uczuleniami możecie zauważyć częste polecenia właśnie marki Kabos, jako idealnego wyboru po uczuleniu. Ja polecam Wam, aby zwrócić szczególną uwagę na serię Gelike dostosowaną specjalnie do potrzeb osób podatnych na uczulenie na typowe lakiery hybrydowe.

Kabos-Gelike-pielegnacja-dloni-i-paznokci-uczulenie-na-hybryde-nieuczulajace-hybrydy-Lakierowniczka-nieuczulające hybrydy

Zimowe paznokcie – moja propozycja stylizacji

Dzisiejsza stylizacja to prawdziwie zimowe zdobienie, które od razu przyszło mi na myśl, gdy zobaczyłam te kolory. Do wykonania tej stylizacji potrzebujemy przede wszystkich 2 kolorów bazowych: jaśniutkiego szarego Kabos Frozen oraz ciemniejszej szarości Kabos Cahmere. To kolory bazowe, które idealnie uzupełnia lakier ze srebrnymi drobinkami Kabos Golden Angel. Zdobienie to proste wzory przy użycia stempla, które nadają całości zimowego klimatu. Oczywiście na zakończenie aplikujemy top.

Kabos-Gelike-pielegnacja-dloni-i-paznokci-uczulenie-na-hybryde-nieuczulajace-hybrydy-Lakierowniczka

Jak dbać o paznokcie? Oto moja pielęgnacja paznokci po uczuleniu

Po wykonaniu stylizacji nie kończymy naszej pielęgnacji. Pewnie zastanawiacie się jak dbać o paznokcie po hybrydzie, gdy stylizacja jest gotowa lub gdy ściągniemy hybrydę całkowicie. Macie kilka podstawowych elementów. Oliwka do skórek to jeden z moich ulubionych elementów, tym bardziej gdy pachną tak jak ta od Kabos. Wcieramy ją w skórki dookoła paznokcia po stylizacji, jednak możecie w trakcie jej noszenia również chociaż raz dziennie ten zabieg powtórzyć. Natomiast zdaję sobie sprawę, że krem jest znacznie wygodniejszą formułą. Aktualnie na moich dłoniach znajduje się krem Kabos pomarańcza z chilli. Ja do pielęgnacji dłoni i paznokci dorzucam czasami również peeling, aby pozbyć się niechcianych, suchych skórek.

Kabos-Gelike-pielegnacja-dloni-i-paznokci-uczulenie-na-hybryde-nieuczulajace-hybrydy-Lakierowniczka-pielęgnacja dłoni i paznokci
Kabos-Gelike-pielegnacja-dloni-i-paznokci-uczulenie-na-hybryde-nieuczulajace-hybrydy-Lakierowniczka- pielęgnacja paznokci i dłoni
Kabos-Gelike-pielegnacja-dloni-i-paznokci-uczulenie-na-hybryde-nieuczulajace-hybrydy-Lakierowniczka

Uczulenie na hybrydę – film

Pamiętacie o codziennej pielęgnacji dłoni? To wizytówka każdej z nas, więc warto poświęcić tą minutę każdego dnia i wmasować odrobinę nawilżenia. Teraz jeszcze chciałabym Was zaprosić na dzisiejszy film, który porusza tematykę uczuleń związanych ze stylizacją paznokci. Temat rzeka, ale starałam się chociaż odrobinę go rozjaśnić. Miłego oglądania :).

Leave a Reply