WCIERKA z bazy – zwiększa trwałość i chroni paznokieć

Wielokrotnie używałam słowa WCIERKA, czasami nawet robiłam ją na filmach. Nigdy jednak nie wyjaśniłam, czym tak naprawdę jest ta wcierka z bazy, jakie ma znaczenie i czym ją wykonać. Postanowiłam nagrać krótki filmu, który rozwieje wszystkie te wątpliwości. Ja przyznam, że bardzo długi czas nie doceniałam tej warstwy. Stosowałam ją głównie w przypadku aplikacji polimerów twardych: żeli i akrylo-żeli. Jednak przecież tych samych efektów potrzebujemy w przypadku wykonywania klasycznych stylizacji lakierami hybrydowymi. Dlatego od dłuższego czasu stosuję ją przed każdą stylizacją z użyciem produktów światłoutwardzalnych.

WCIERKA z bazy — CO TO JEST? Definicja

Zaczniemy od definicji. Wcierka to pierwsza warstwa bazy, bardzo cienka i dosłownie wmasowana w płytkę paznokcia. Wykonujemy ją przy użyciu przezroczystej bazy hybrydowe, żelowej lub innej przystosowanej do danego systemu. Potrzebujemy również dodatkowego pędzelka, ponieważ musimy małą ilość produktu dokładnie wprowadzić w płytkę, a pędzelki z lakieru mają na sobie za dużo bazy.

Wcierka z bazy przezroczystej — PO CO JĄ ROBIĆ?

Warstwa ta ma dwa bardzo ważne zadania: zwiększenie trwałości oraz ochrona naturalnej płytki paznokcia. Co to dokładniej znaczy i jak jest realizowane? Wcierka to warstwa bazy bardzo dokładnie wtarta w płytkę paznokcia, więc wnika ona w szczeliny płytki i bardzo mocno się jej trzyma. Dodatkowo przez podobieństwo chemiczne bardzo dobrze łączy się z kolejną warstwą produktu położonego na płytkę. Co za tym idzie, jest ona świetnym łącznikiem naturalnej płytki paznokcia z kolejnymi warstwami żeli, produktów hybrydowych itp. Drugie zadanie to ochrona tej płytki przed pigmentami zawartymi w lakierach, dlatego warto wcierkę robić bazę przezroczystą.

CZYM ROBIĆ wcierkę?

No właśnie podstawowy aspekt — produktem PRZEZROCZYSTYM! Jak ma naszą płytkę chronić przed pigmentem, to nie może tego pigmentu w sobie posiadać. Jaką dokładniej bazę wybrać? Tutaj jest duża dowolność, możecie stosować swoją ulubioną i już sprawdzoną bazę. Jeżeli to baza kolorowa, to sprawdź, czy firma w ofercie nie ma takiej bazy przezroczystej. Ja najczęściej stosuję bazy kauczukowe/rubber. Moje ulubione w tych zadaniach to baza Słowianka Rubber base i baza proteinowa z Indigo, więc właśnie przy użyciu tej pierwszej wykonałam dziś wcierkę. W filmie macie podaną większą ilość przykładowych baz.

Jak wykonać WCIERKĘ z bazy?

Pamiętając o wszystkich wyżej wymienionych aspektach, możemy przejść do wykonania. Jest ono oczywiście niesamowicie proste i szybkie, a jednocześnie znaczące i kluczowe dla naszej stylizacji. Zobacz na filmie jak krok po kroku wykonać warstwę wcierki z bazy hybrydowe:


Leave a Reply