Jaką lampę kupić do paznokci? Lampy LED do utwardzania hybrydy!

Im więcej, tym lepiej…. no właśnie nie do końca! Dziś zajmiemy się tematem mocy lampy i wyjaśnię dlaczego 9W i 12W to zdecydowanie za mało. Jednocześnie zwrócę uwagę na to, że 80W I 120W to dużo za dużo. Zazwyczaj wydaje nam się, że im więcej, tym lepiej. Więc i lampę wybieramy większą i mocniejszą… Ale właściwie po co nam ta moc? Co daje nam tyle dodatkowej mocy lampy? Wbrew pozorom, tym razem więcej, wcale nie znaczy lepiej… wręcz przeciwnie! Więc jaką lampę kupić do paznokci robionych w domu?

Jaka jest dobra moc lampy?

Mogłabym zacząć od ulubionego sformułowania — to zależy! Jednak chcę Wam to lepiej rozpracować. Do wykonywania sobie hybrydy w domu najlepszym wyborem jest lampa 36W, 48W lub 54W. Ja mam u siebie 48W i w zupełności mi wystarcza. Znaczenie tutaj będzie miał też czas utwardzania. Przy jednej warstwie lakieru o normalnej grubości wybieramy od 30 sekund do 60 sekund. Oczywiście używając bardziej napigmentowanych kolorów lub grubszych warstw odpowiednio ten czas wydłużamy. Gdy pracujecie żelami, robicie budowę (czyli warstwa jest grubsza) lub używacie produktów do zdobień o dużym kryciu — również ten czas wydłużamy.

Mocniejsza lampa 150 W — krótszy czas pracy?

Czemu więc nie kupić mocniejszej lampy i skrócić czas pracy? No nie do końca…. Faktycznie wtedy produkt utwardza się szybciej, jednak to niesie za sobą również inne konsekwencje. Proce polimeryzacji zachodzi znacznie szybciej, więc ciepło które wytwarza się podczas tego procesu również powstaje szybciej w krótszym czasie. Stąd znacznie częściej mamy wrażenie pieczenia paznokci, nawet przy cienkich warstwach (nie wspominając o grubszych — budujących warstwach). Ten nieprzyjemny pieczący skutek to nie jedyna negatywna konsekwencja. Wiecie, że przez takie nadmierne i mocne pieczenie może dojść do poparzenia łożyska? Co za tym idzie powstaje onycholiza, osłabienie płytki i inne negatywne konsekwencje.

Czy warto kupić lampę mostek o mocy 9W lub 12W?

Wiecie już dlaczego nie decydujemy się na te bardzo mocne lampy, co z sytuacją odwrotną? Tak samo ważne jest dbanie o to, aby produkt był prawidłowo utwardzony. Mostki, które nie są zabudowane o mocy 9W lub 12W zapewniają nam utwardzanie, ale….. powierzchowne! Bardzo często spotkać można sytuację, że produkt jest utwardzony z góry, ale pod spodem już nie do końca. Jeżeli to przypadek bardzo mocny, to zauważycie marszczenie lakieru po wyjęciu z lampy. Oznacza to bardzo bardzo nieutwardzony produkt – nie można tego zostawić! Nie zawsze widać to gołym okiem i wydaje nam się, że wszystko jest w porządku. Pamiętajcie więc o tym, że tak słabe lampy bardzo często nieprawidłowo zadbają o utwardzenie produktu. Tutaj znów wraca ten sam temat — uczulenia! Nieutwardzony produkt hybrydowy czy żelowy jest bardzo groźną substancją wywołująca uczulenia. Wyobraźcie sobie, co dzieje się na płytce, gdy nosicie taką tykającą bombę na płytce przez długi czas!

Czarny środek lampy, ale wypas – czy na pewno?

Wnętrze naszej lampy też ma znaczenie. Dlatego wybierajcie lampy zabudowane, zamiast modnych jakiś czas temu mostków. O czystości wnętrza lampy chyba nie muszę wspominać? To powiem o rozłożeniu diod – zwróćcie uwagę, aby były równo porozkładane i docierały do każdej części naszych paznokci. Szczególnie patrzcie jak pada światło na kciuki. Kolejny bardzo ważny aspekt – kolor środka lampy. Pojawiają się co jakiś czas szalone kolory, a nawet czarny! Pomyślcie jednak… Nam zależy, żeby światło docierało w jak najwięcej miejsc, więc warto byłoby je odbijać, rozpraszać. Co robi kolor czarny? Pochłania! Więc światło w naszej lampie nie będzie odpowiednio rozproszone, wręcz przeciwnie. Wybierajcie lampy z środkami lustrzanymi lub białymi ;).

Jaką lampę kupić do paznokci?

Ja z swoich doświadczeń polecam Wam balans. Moc 48 W to mój najczęstszy wybór i na takiej właśnie pracuję. Czas dobieramy odpowiednio do używanych produktów i grubości warstwy. Co jeszcze ważne – dbajcie o czystość lamp. Jeżeli Wasza lampa będzie miała mnóstwo lakieru na diodach i dookoła to utrudni proces utwardzania. Polecam wybrać lampę z zabudowanym tyłem oraz dołem. Wnętrze lampy najlepiej lustrzane lub białe – one odbijają i rozpraszają światła. Zapraszam również na post oraz film o produktach niezbędnych do wykonania paznokci hybrydowych ;).

Leave a Reply