Desery w Lidlomixie

Przepisy na fajne desery w Lidlomixie – dziś chcę Wam pokazać 2 moje ulubione. Ostatnio trochę zakręcony okres i mało mam czasu na gotowani i kombinowanie. Jednak obiecałam Wam serię przepisów z Lidlomixa i zamierzam słowa dotrzymać, po prostu częstotliwość będzie nieco mniejsza niż planowałam. Pierwszy film w temacie tego urządzenia pojawił się już dawno temu i było to porównanie Lidlomixa i Thermomixa. Później zaprezentowałam Wam kilka przepisów na chleby u bułki z Lidlomixa. Dziś czas na coś słodkiego, czyli desery. Postanowiłam pokazać dwa różne, oparte na innych składnikach. Pierwszy to mój faworyt i jeden z ulubionych przepisów, czyli krem z białej czekolady z piure malinowym – jeżeli lubicie słodkości z nutą kwaśnego – to będzie coś idealnego dla Was. Drugi był zrobiony trochę na próbę, ale wyszedł na prawdę bardzo dobry. To trochę mocniejsza propozycja na bazie czekolady, kawy, wiśni i śmietany, czyli Szwarcwaldzki deser z wiśniami. Oba desery wyszły bardzo smaczne, można je przygotować dzień lub dwa wcześniej i przechowywać w lodówce.

Przepisy do obu deserów to przepisy wbudowane w urządzenie i ja nie dokonywałam żadnych modyfikacji. Znajdziecie je również w aplikacji oraz na stronie internetowejlinki dołączam Wam we wpisie, wystarczy kliknąć w nazwę deseru. Oczywiście bez tego urządzenia też jesteście w stanie wykonać te desery, po prostu trzeba wtedy wyjąć trochę więcej akcesoriów, ale poradzić sobie można.

Desery z Lidlomixa - krem z białej czekolady z malinami i deser szwarcwaldzki z wiśniami - Lakierowniczka

Krem z białej czekolady z piure malinowym

Mój ulubiony deser! Robiłam go już kilkadziesiąt razy i zawsze wychodzi przepyszny. Możemy go zrobić z malin świeżych, ale poza sezonem wykorzystuję owoce mrożone i też wychodzi super. Jedyna modyfikacja jakiej tutaj dokonuję to zamiana kolejności wykonywania mas. Najpierw robię krem z białej czekolady z serkiem mascarpone, przekładam go do pucharków i wkładam do lodówki. W tym czasie przygotowuję piure malinowe i wylewam bezpośrednio na krem. Dzięki temu mamy 1 brudną miskę mniej i pewność, że żadne kawałki malin nie wlecą nam do kremu. Poza tym wszystkie kroki wykonuję zgodnie z przepisem. To przepis, który jest na szczycie mojej listy nie tylko w kategorii desery. Wszyscy u mnie go uwielbiają, stąd też tak często go robię.

desery-z-Lidlomixa-krem-z-bialej-czekolady-z-piure-malinowym-Thermomix-Lakierowniczka
desery-z-Lidlomixa-krem-z-bialej-czekolady-z-piure-malinowym-Thermomix-Lakierowniczka

Szwarcwaldzki deser z wiśniami

Ten deser wybrałam trochę jako przeciwieństwo – ciemny, nieco kawowy i z wiśniami. Jednak nie jest to deser ciężki i mocny – bo takich nie lubię. Tutaj musimy wykonać kilka “mas” i na końcu złożyć z nich deser. Każda z nich jest jednak szybka i prosta w wykonaniu, więc idzie całkiem sprawnie. Zaczynamy od sosu czekoladowego, kolejno krem z mascarpone, sos wiśniowy i śmietana udekorowana płatkami migdałów. Brzmi smacznie? I słusznie, bo właśnie takie jest. Co prawda, aby uzyskać również piękny wygląd musicie mieć węższe słoiczki lub robić mega porcję. W smaku jednak nie macie się co obawiać.

desery-z-Lidlomixa-szwarcwaldzki-deser-z-wiśniami-Thermomix-Lakierowniczka
desery-z-Lidlomixa-szwarcwaldzki-deser-z-wiśniami-Thermomix-Lakierowniczka

Desery w Lidlomixie – film z wykonaniem

Teraz nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do obejrzenia filmu. W nim znajdziecie wykonanie w wersji krok po kroku z wszystkimi niezbędnymi informacjami. Ostrzegam tylko, na głodnego nie polecam oglądać! 😀

Leave a Reply