Jak zrobić skórki? Moje metody na usuwanie skórek i potrzebne narzędzia!

Dziś dowiecie się jakie kupić cążki i nożyczki do skórek? Jak pielęgnować swoje skórki, żeby były ładne i nie odrastały? Pokażę Wam 3 nietypowe metody obrabiania skórek. Pierwsza z nich to frezowanie skórek na mokro z użyciem olejków. Druga metoda to użycie frezów gąbeczek do wygładzania skórek. Ostatnia metoda to keratolityki i wszystkie informacje jakie powinnyście o nich wiedzieć. Poświęcimy też czas na frezy do skórek: gradacje, rodzaje, kształty i rodzaje materiałów. Krótko mówiąc dziś dowiecie się wszystkiego o skórkach! Postanowiłam zrobić trochę filmów poradnikowych, ostatnio pojawił się taki o wyborze odpowiedniej lampy. Dziś kolejny temat – jak zrobić skórki? Za moment rozwieję wszystkie wątpliwości ;).

Jak zrobić skórki? Wszystkie potrzebne narzędzia:

Przydać może się sporo różnych narzędzi, ja na filmie pokazuję Wam wszystkie, jakie mam. Znajdziecie do wyboru dwie bardzo dobre pary nożyczek: Słowianka i Semilac oraz 2 cążek: IQNails i Słowianka. Preparaty: keratolityki, olejki, oliwki oraz produkty do tamowania krwi – polecam ten w żelu ze Słowianki. Przy frezach zobaczycie gradacje frezów, kształty frezów do skórek oraz ich zastosowania. Więc zapraszam Was do oglądania filmu:

Frezowanie na mokro olejkiem – metoda 1 na to jak zrobić skórki?

Do pierwszej metody użyłam zestawu IQNail Final Touch set. W zestawie znajduje się olejek oraz 2 frezy: kulka i bufer. Ja bardzo lubię pracować buferem i właśnie taką opcję pokazuję Wam na nagraniu. Zestaw sprawia, że skórki są wygładzone, ujednolicone i nawilżone. Dzięki olejkowi pracuje się delikatnie i z poślizgiem, co jest bardziej łagodną metodą. Bardzo ważne jest to, żeby przed nałożeniem stylizacji bardzo dobrze ją odtłuścić i pozbyć się pozostałości olejki. Metoda rewelacyjne do wykonania końcowego wygładzenia skórek lub przy klasycznym mani, więc można skórki opracować i nawilżyć w jednym kroku.

Wygładzanie frezem gąbką – idealne do zdjęć makro!

Jeżeli chcecie swoje skórki wygładzić do idealnej gładzi, to mam dla Was coś perfekcyjnego. Dwa frezy gąbki, działające jak polerki. Można je łączyć z użyciem serum lub olejku, więc zastosowanie jest szerokie. Ja polecam je dołączyć do tradycyjnej metody wykonywania skórek, jako jej wykończenie. Dzięki nim na prawdę będziecie mieć skórki idealnie wygładzone, bez żadnych paproszków i odstających skórek.

Keratolityk co to jest? Cuticle remover jak używać?

Zaczniemy od tego, że keratolityk i cuticle remover to jest ten sam produkt. Służy on do rozpuszczenia naskórka, dzięki czemu możecie te skórki szybko opracować. Keratolityk sprawia, że możecie usunąć naskórek z paznokcia, opracować skórki do stylizacji. Ważne jest to, że produkt ten trzymamy na skórkach określony czas i neutralizujemy wodą. Dokładnie ich użycie jest zaprezentowane na filmie. Tam też pokazuję Wam różnice między removerami, ponieważ są to produkty o różnych parametrach. Dla osób z delikatnymi skórkami to może być jedyny produkt do osiągnięcia zadawalających efektów!

Leave a Reply