“OWOCE” 7/2021 Projekt #Lakierowniczkainspiruje

Zbliżamy się do końca wyzwań, ale nie zwalniamy tempa! Na dziś mam dla Was piękne zdobienie, moje ulubione w tegorocznej edycji projektu #Lakierowniczkainspiruje. Tematem przewodnim są OWOCE! Moja interpretacja jest bardzo wyrazista i po prostu inna od poprzednio malowanych. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Jednak pamiętajcie, że moja propozycja to tylko inspiracji i od Was zależy co same zmalujecie! Projekt trwa, co czwartek na YouTube nowe wyzwanie, wszystkie trafiają na playlistę z projektem, więc możecie tam zajrzeć, żeby nadrobić zaległości. Jeżeli chcecie poznać zasady projektu zaglądajcie do pierwszego odcinka w tym roku.

owoce-projek-Lakierowniczkainspiruje

OWOCE

Kolor bazowy musiał być ,,nudny” – ale nie beżowy. Padło więc na jasny szary Neess 7485 Karuzela ela ela. Bardzo fajny kolor baza pod zdobienie. Żeby moje owoce na nim się bardzo wybijały wykonałam dwie czynności. Najpierw nałożyłam matowy top na całą powierzchnię. Drugi etap to biały kolor jako baza w miejscach zdobienia, świetnie podbija kolory. Teraz pozostało już tylko zmalować zdobienie. Kształty są bardzo proste i można tak wykonać przeróżne owoce, ja wybrałam akurat pomarańcze.

Jeżeli chodzi o użyte kolory, tutaj była totalna mieszanka różności, bo chciałam żeby wyglądały bardziej wielowymiarowo. W tym zdobieniu bardzo ważnym elementem jest stworzenie konturów zdobienia, które podkreślają kontrast. Ja malowałam je przy użyciu czarnego arteru. Pamiętajcie, że jeżeli tworzycie zdobienie na topie macie dwie opcje: używać produktów których nie trzeba przykrywać topem (np. arterów) lub na zakończenie nałożyć na zdobienie top. Możecie wtedy zaaplikować go tylko w miejsce wzoru, żeby tło pozostało nadal matowe. Jednak zdobienia te będą się nieco różnić, ponieważ wzór będzie wtedy bardziej ujednolicony topem, przez co zginie taka struktura 3D. Ja wybrałam pierwszą opcję i dlatego moje pomarańcze są tak wyraziste, ale w obu przypadkach efekt będzie super, gdy zachowamy po prostu matowe tło. Zresztą zobaczcie same na filmie jak powstało moje zdobienie i koniecznie same spróbujcie biorąc udział w projekcie ;).

Leave a Reply