Przedłużanie formami dual – najszybsza metoda przedłużania

Dziś temat kontrowersyjny, nad którym długo się zastanawiałam – przedłużanie formami dual. Z jednej strony chciałam Wam pokazać to metodę, bo to najszybsza metoda przedłużania paznokci! Jednak daleko jej do ideału i ma sporo wad. Dlatego też dzisiejszy film postanowiłam przekazać w obiektywny sposób. Najpierw kilka informacji podstawowych o samej metodzie, następnie wady i zalety produktu. Kolejno kilka niezbędnych informacji, które ułatwią Wam pracę właśnie tą metodą. Na koniec podsumowanie, w którym omówimy u kogo najlepiej dana metoda się sprawdzi, a u kogo nie do końca.

przedluzanie-formami-dual-najszybsza-metoda-przedluzania-paznokci-akrylo-zele-migdalki-Lakierowniczka

Przedłużanie formami dual

Przedłużanie formami dual wykonujemy używając akrylo-żelu, nie można korzystać z żelu, ani hybrydy. Ja pracuję na akrylo-żelu Victoria vynn. Na blogu już pojawiły się materiały o przedłużaniu akrylo-żelami w wersji klasycznej. Potrzebujemy do niej specjalnych form – form dual (tak najczęściej są nazywane). Moje formy dual są z Bluesky. Nie są to zwykłe tipsy, tylko specjalne szablony. Produkt aplikujemy właśnie w te formy, przykładamy do przygotowanej płytki paznokcia i wkładamy do lampy. Po utwardzeniu ściągamy formę i gotowe. To oczywiście ogromny skrót, wszystkie etapy możecie dokładnie obejrzeć na filmie.

przedluzanie-formami-dual-najszybsza-metoda-przedluzania-paznokci-akrylo-zele-migdalki-Lakierowniczka
przedluzanie-formami-dual-najszybsza-metoda-przedluzania-paznokci-akrylo-zele-migdalki-Lakierowniczka
przedluzanie-formami-dual-najszybsza-metoda-przedluzania-paznokci-akrylo-zele-migdalki-Lakierowniczka

Zalety i wady tej metody

Zalet i wad jest praktycznie po równo, dlatego też trzeba przemyśleć na ile ta metoda u Was się sprawdzi. Zaczniemy od zalet. Niewątpliwie największą zaletą jest szybkość, to zdecydowanie najszybsza metoda przedłużania paznokci. Mi zajmuje ona ok. 1/3 czasu jaki potrzebuję przy normalnym przedłużaniu. Wpływa na to kolejna zaleta tej metody, czyli uzyskanie od razu idealnie gładkiej powierzchni. Właściwie zostaje Wam tylko dopracowanie kształtu, który również możecie w głównej części przygotować już w trakcie przedłużania. Więc czas opracowywania przedłużanych paznokci jest skrócony do minimum. Następna bardzo duża zaleta, to możliwość pracy tą ,,lepszą” dłonią przez praktycznie 90% czasu pracuję prawą ręką. Dzięki temu również pracuje się dużo szybciej. Mamy niestety również wady tej metody. Formy mają 1 kształt, czasami 2-3 kształty, a nasze paznokcie są zupełnie różne. Można być wręcz pewnym, że formy nie dopasują się idealnie do płytki każdej z nas. Wpływa to na nieprawidłową budowę, co przekłada się znów na trwałość naszej stylizacji. Pracując coverami dodatkowo nie widzimy jak produkt dopasowuje się do płytki, dlatego częściej powstają tutaj zapowietrzenia. To kolejny argument wpływający na obniżenie trwałości. Trudniej jest nam też panować nad grubością paznokci zarówno przy skórkach, jak i na końcach paznokci.

O tym musisz pamiętać!

Podczas przedłużania zanotowałam sobie kilka różnych informacji, o których warto pamiętać:
– Aplikujcie bazę, taką pod żel lub hybrydową. Minimalną ilość
– Nie nabierajcie zbyt dużej ilości produktu, szczególnie na brzegi form.
– Przed włożeniem do lampy zobaczcie jak paznokieć wygląda od spodu, ewentualnie dopracujcie tą strefę.
– Nie używajcie za dużo cleanera / płynu do opracowywania masy.
– Nie paciajcie pędzlem niepotrzebnie, żeby nie napowietrzać niepotrzebnie. Pracujcie stabilnie, delikatnie opracowujcie kształt.
– Zalecam Wam dłuższy czas utwardzania, szczególnie przy używaniu coverowych/kryjących akrylo-żeli. Aplikujecie od razu całe przedłużenie, warstwa jest gruba, lepiej utwardzić to porządnie.
– Wybierając rozmiar form zawsze weźcie ten minimalnie większy, ponieważ musi pomiędzy nim, a paznokciem pojawić się jeszcze produkt.
– Przy usuwaniu szablonu pamiętajcie robić to delikatnie. On bez problemu odchodzi, nie ma potrzeby szarpać.
Oczywiście oprócz tych punktów pamiętajcie o estetyce pracy, czystości i dokładności. Ważny jest wybór dobrego akrylo-żelu oraz odpowiedni dobór form dual.

przedluzanie-formami-dual-najszybsza-metoda-przedluzania-paznokci-akrylo-zele-migdalki-Lakierowniczka

U kogo sprawdzi się przedłużanie formami dual?

U kogo sprawdzi się przedłużanie formami dual? Moim zdaniem to super metoda dla osób początkujących. Osoby profesjonalne mogą wykorzystać ją do tworzenia szkieletów i dalszego opracowywania płytki. Idealna jest ona do bardzo szybkiego przedłużania, gdy potrzebujecie ekspresowo długich paznokci. Natomiast nie do końca jest ona odpowiednia do długotrwałego przedłużania i uzupełniania. Jednak pamiętajcie, że każdy musi oceniać te produkty pod siebie. Znacznie więcej informacji znajdziecie w filmie poniżej. Miłego oglądania! 🙂

7 komentarzy

 1. Edyta

  17 września 2021 at 12:55

  A co sądzisz o fiberglass ? Przedłużenie na włóknie szklanym

  1. Lakierowniczka

   17 września 2021 at 15:15

   Nigdy nie próbowałam, więc nie wypowiem się z doświadczenia. Jednak podglądałam trochę i wygląda całkiem ciekawie. Nie wiem, czy na tyle, żeby zrezygnować z aktualnie stosowanych metod pracy na szablonie, ale na pewno warta wypróbowania ;).

 2. Kate

  10 listopada 2021 at 22:25

  Próbowałaś metodę od maniking i apres gel ? Tips przyklejany na żelu . Ciekawa opcja ale czy są trwalsze od tipsów przyklejanych na zwykłym kleju ?

 3. Kate

  11 listopada 2021 at 18:49

  Tipsy przyklejane na żelu tj metoda maniking oraz apres . Co na ten temat sądzisz, bo tipsy moim zdaniem są fajne, ale czy są trwalsze od przyklejania zwykłym klejem? Chciała bym się doradzić niż zainwestuje w tę tipsy

  1. Lakierowniczka

   12 listopada 2021 at 14:55

   Ja wcale nie używam tipsów – przedłuźanie na szablonach to moim zdaniem zdecydowanie lepsza metoda ;).

   1. Kasia

    31 października 2022 at 16:06

    Hej, czy te formy są wielokrotnego użytku, czy od razu do kosza? Chodzi mi o przedłużanie, tylko sobie:)

Leave a Reply