Szkolenia online 4/2021 – Odtłuszczanie paznokci cleanerem+ aplikacja primera

Na pozór temat dość nudny i wydawałoby się, że nie ma tu o czym mówić. Jednak tak na prawdę to jeden z ważniejszych tematów podczas stylizacji, od niego zależy jej trwałość. Mało tego, jest to etap na którym popełniamy masę błędów. Wszystkie te kroki są niesamowicie proste, przez to może wydają się mało ważne. Natomiast może gdy będziecie świadome niektórych czynności to bez problemu wdrożycie je w swój plan działania. Dziś powiem Wam jak to u mnie wygląda odtłuszczanie paznokci cleanerem oraz użycie primera. Jeżeli zastanawia Was nadal co to jest cleaner / primer, to polecam obejrzeć materiał o nazewnictwie produktów do paznokci.

Szkolenia online 42021 – Odtłuszczanie paznokci cleanerem+ aplikacja primera

Odtłuszczanie paznokci cleanerem

Na tym etapie przestajemy dotykać naszych paznokci dłońmi! Przestajemy też jeść, dotykać włosów, odbierać telefon itp. Dlaczego? Może tego nie widzicie, ale przy tych czynnościach mnóstwo małych pyłków przyczepia się do naszej płytki! My chcemy się ich pozbyć, więc najpierw odpylamy czystą szczoteczką. Następnie bierzemy waciki bezpyłowe (na filmie zobaczycie różne warianty) i sięgamy po cleaner. Co to jest cleaner? Płyn, który pozwoli nam pozbyć się z płytki wszystkich niechcianych tłustości. Jest opcja cleaner w buteleczce, ja jednak nigdy nie miałam, ale może ktoś używał? Co ważne – odtłuszczamy płytkę, a nie rozmazujemy na całej dłoni.

Primer: kwasowy czy bezkwasowy?

Primer to produkt nieobowiązkowy, jeżeli nie musicie – to go nie używajcie. Ma on zwiększyć trwałość naszej stylizacji. Mamy do wyboru 2 opcje: kwasowy – mocny, używamy tylko raz na jakiś czas gdy jest konieczność, ma specyficzny zapach; bezkwasowy– delikatny, można zawsze stosować, działa jak taśma dwustronna. Ważne jest to, żeby po aplikacji primera odczekać chwilę, aż jego część odparuje. Dopiero wtedy bierzemy się za kolejny etap.

Szkolenia online 42021 – Odtłuszczanie paznokci cleanerem+ aplikacja primera
Szkolenia online 42021 – Odtłuszczanie paznokci cleanerem+ aplikacja primera

2 komentarze

 1. Manda

  27 maja 2021 at 18:14

  Wszędzie czytam, że jak się ma problemy hormonalne to używa się primera kwasowego. Robię paznokcie co 3tyg i zawsze stosuje primer kwasowy, są to naturalne paznokcie utwardzane żelem a na to hybryda. Pech że zawsze 2-3 paznokcie mi się zapowietrzają. Jak robiłam tylko hybryda było tak samo. Czy coś może robię nie tak??? Czy za często używam tego kwasowego ? Dodam że produkty mam z Modena Nails.

  1. Lakierowniczka

   27 maja 2021 at 22:22

   Hmmm o takiej teorii używania primera nie słyszałam w żadnym źródle, a miejsca w których słyszałaś są godne zaufania? Ja uważam, że primera kwasowego nie warto używać aż tak często, aczkolwiek są różne przypadki. Co do zapowietrzeń jeżeli zdarzają się tak często to zdecydowanie będzie kwestia odpowiedniej pracy produktami i budowy paznokcia. Przy jego prawidłowym wykonaniu nie powinno pojawiać się żadne podpowietrzenie 😉

Leave a Reply