Zestaw frezów dla początkujących i zaawansowanych

Ostatnio pojawia się więcej materiałów dotyczących nie samego zdobienia paznokci, ale również przygotowania płytki paznokcia pod stylizację. Osobiście uważam, że to jest nawet ważniejszy krok, bo on daje solidną podstawę do stworzenia estetycznej pracy. Moim ulubionym momentem w zmienianiu stylizacji jest etap opracowywania skórek, dlaczego? Ponieważ tutaj w prostych krokach dłoń wygląda zupełnie inaczej. Sama frezarka to genialne urządzenie i wspominałam Wam w szkoleniu online jak jej używać. Jednak frezarka to nie wszystko, bo trzeba mieć odpowiednie frezy! I tutaj jak zaczniecie poszukiwania to na pewno traficie na markę IQNails jedynego polskiego producenta frezów. Na mojej liście „do przetestowania” już od dawna, ale wiecie jak to jest, gdy lista jest nieskończona. Dosłownie kilka dni temu pojawiła się promocja na zestawy „Niezbędnik stylistki”, więc pach od razu screena. Nie wiem czy to przypadek, czy właśnie tak miało być, ale dosłownie na drugi dzień skontaktowała się ze mną marka i dziś macie okazję poznać moją opinię na temat ich frezów ;). Zobaczymy który zestaw frezów dla początkujących okaże się lepszy ;).

Zestaw Niezbędnik stylistki na start – zestaw frezów dla początkujących

To właśnie temu zestawowi zrobiłam screena, dlaczego? Już na pierwszy rzut oka widać, że znajduje się w nim wszystko czego potrzeba. Nie bez powodu nazwa Niezbędnik stylistki na start. Sama wiem, jak trudno na początku było mi wybrać pierwsze frezy, bo czym się kierować? Tutaj mamy szeroki przekrój zarówno kształtów, jak i materiałów z jakich są wykonane oraz różnej gradacji (czyli mocy frezów). Dodatkowo cena, bo to bardzo ważny aspekt – 399,00 zł to cena podstawowa, jednak w promocji można go kupić za 189,00 zł! Dużo? Zdecydowanie nie. Zestaw składa się z aż 4 różnych frezów do usuwania masy (hybrydy lub żelu) oraz z 7 frezów do opracowywania skórek, więc razem mamy 11 frezów. Kupując pojedynczo na pewno wyjdzie drożej. Teraz krótko o tym co to za frezy, warto też obejrzeć film o frezach gdzie opowiadam o rodzajach materiałów z jakich mogą być wykonane oraz oznaczeniach (czyli tych kolorowych paskach).

Frezy do usuwania masy hybrydowej i żelowej

1. Z węglika spiekanego, z żółtym oznaczeniem (frez delikatny) – używamy go na obrotach ok. 20.000-25.000)
2. Z węglika spiekanego, kształt szyszki, czerwone oznaczenie (nieco mocniejsze)
3. Ceramiczny, kształt szyszki, czerwone oznaczenie (nieco mocniejsze), nie nagrzewa się podczas pracy
4. Frez z węglika spiekanego wzbogacony o NANO powłokę (zwiększa trwałość i odporność na sterylizację i dezynfekcję), kształt walca

Frezy do usuwania skórek

Tutaj mamy, aż 7 różnych frezów o czerwonych (delikatniejszych) i niebieskich (mocniejszych) oznaczeniach, dodatkowo o różnych kształtach:
1. Frez diamentowy stożek – odsuwanie skórek
2. Frez diamentowy walec – odsuwanie skórek
3. Frez diamentowy długi płomyk – podnoszenie skórek
4. Frez diamentowy mały płomyk – podnoszenie skórek
5 i 6. Frezy diamentowe w kształcie kulki – usuwanie podniesionej skórki bez konieczności użycia cążek
7. Frez diamentowy buffer – usuwanie, polerowanie skórek i wałów okołopaznokciowych, matowienie naturalnej płytki, polerowanie żelu, ściąganie pozostałości bazy.

Podsumowanie Zestawu Niezbędnik stylistki na start

Co ja sądzę o tym zestawie? Pod względem rodzajów kształtów i materiałów wykonania mamy tutaj szeroki przekrój, więc można sobie wypróbować różne opcję. Jest to nawet więcej niż podstawowy zestaw frezów. Moim zdaniem zestaw jest wystarczający nie tylko dla osób początkujących, ale jest idealnym uzupełnieniem dla każdej z nas. Nawet osoby zaawansowane wiele zyskają na takim zestawie, szczególnie gdy uda się go kupić w tej promocyjnej cenie.

Zestaw Combo z cążkami do manicure kombinowanego

Drugi zestaw zawiera mniej frezów, ale za to posiada cążki. Ja nadal nie opanowałam pracy samymi frezami, zawsze potrzebuję wsparcia w postaci cążek lub nożyczek. Dla takich osób jak ja idealnie sprawdzi się zestaw Combo z cążkami, jest również wersja zestawu z nożyczkami do skórek. Zestaw Combo z cążkami kosztuje 199 zł i zawiera 5 frezów i cążki. Cążki w zestawie można wybrać w długości 3mm lub 5 mm, więc można wybrać coś idealnego dla siebie. Jeżeli chodzi o frezy znajdziemy w zestawie:
1. Frez z węglika do usuwania masy hybrydowej lub żelowej
2. Frez diamentowy mały płomyk – do podnoszenia skórek
3. Frez diamentowy długi płomyk– do podnoszenia skórek
4. Frez diamentowy kulka – usuwanie podniesionych skórek
5. Frez diamentowy  walec – odsuwanie skórek i usuwanie narośniętego nabłonka

Podsumowanie Zestawy Combo z cążkami – zestaw frezów dla początkujących

Zestaw zawiera podstawowe frezy, niezbędne do wykonania stylizacji. Nie mamy tutaj tak szerokiego wyboru jak w poprzednim, jednak jest wszystko to, co będzie nam potrzebne. Mamy jednak dodatkowo cążki, które dla mnie są niezbędnym elementem. Cążki są na prawdę rewelacyjne, bardzo precyzyjne i świetnie się nimi pracuje.

Który zestaw polecam? Który wybrać? Najlepszy Zestaw frezów dla początkujących

Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, dlaczego? Jeżeli dopiero zaczynasz, to Twoje pierwsze frezy – to polecam zestaw drugi z cążkami. To takie bardzo podstawowe frezy, ale jednocześnie macie wszystko co niezbędne. Ja jednak wybierając dla siebie zestaw, postawiłabym na ten pierwszy – Niezbędnik stylistki, dlaczego? Tutaj mamy dużo frezów, ale przede wszystkim bardzo różnorodnych! Różne materiały, kształty itp. Ja nigdy nie miałam frezu ceramicznego, bardzo się cieszę, że znalazł się w zestawie. To zestaw dla każdego, zarówno osób początkujących, jak i zaawansowanych. Idealny dla wszystkich, którzy chcą testować i próbować nowych rzeczy ;).

Leave a Reply