CLEANER – Co to jest? Jaki SKŁAD? Czy trzeba używać? Jakie ma zadania?

CLEANER – co to jest i jaki skład? Czym jest cleaner? Jak go stosować? Co powinno się znaleźć w składzie cleanera? Czy trzeba stosować cleaner? Jaką pełni funkcję cleaner w stylizacji paznokci? Pytań jest ogrom, a odpowiedź w sumie dość krótka i prosta, więc dziś dowiecie się wszystkiego o cleanerze :).

Cleaner – CO TO JEST i jaki skład?

Ceaner to ODTŁUSZCZACZ – płyn odtłuszczający płytkę paznokcia, przygotowujący ją do wykonania stylizacji oraz usuwający lepką warstwę lakieru hybrydowego.

JAKIE ZADANIA ma cleaner? Co robi cleaner?

  1. Cleaner na waciku mechanicznie usuwa z płytki pyłki i paproszki przygotowując ją do stylizacji.
  2. Cleaner chemicznie przygotowuje płytkę do stylizacji, usuwa tłustości z płytki, co zwiększa trwałość stylizacji. Tutaj warto wybrać cleaner w pędzelku, ja polecam fioletowy cleaner z Indigo.
  3. Cleaner usuwa lepką warstwę lakieru lub topu. Tutaj ważna informacja nawiązująca do składu cleanera, która ma duże znaczenie, więc zwróćcie na nią uwagę. Do pozbycia się warstwy lepkiej możemy użyć klasycznego cleanera lub wersji „super shine”, „extra gloss” itp. Te drugie cleanery w składzie zawierają olejki, więc można ich używać do przemycia tylko ostatniej warstwy w stylizacji, czyli topu!
  4. Cleanerem można opracowywać akrylo-żel, zamiast specjalnych płynów.

SKŁAD cleanera – jaki powinien być?

Głównym składnikiem cleanera jest alkohol izopropylowy! Właściwe im krótszy skład, tym lepiej. Stąd możecie tak na prawdę używać czystego alkoholu izopropylowego. Dodatkowo czasami pojawia się perfum lub barwnik (oznaczenie CI…). Bardzo fajnie, gdy cleaner pełni jednocześnie funkcję dehydratora (o dehydratorach pojawi się niebawem osobny odcinek). Jednym z tego typu produktów jest fioletowy cleaner w pędzelku od Indigo. Ja używam go już od prawie roku, trafił nawet do denka w ostatnim czasie oraz do ulubieńców roku 2023. Te dwa filmy polecam Wam obejrzeć, jeżeli szukacie konkretnych poleceń produktowych ;).

Jak używać cleanera? Cleaner – co to jest i jaki skład?

Ja mam już swoją wypracowaną technikę, którą oczywiście się chętnie z Wami dzielę w najnowszym filmie.

CLEANER-co-to-jaki-skład-jak-używać-cleaner-alkohol-izopropylowy-Lakierownicz

Leave a Reply