DEHYDRATOR: Co to jest? Jaki SKŁAD? Odwadniacz paznokci?

Co to jest dehydrator? Jaki powinien mieć SKŁAD dehydratora? Po co używać dehydratora? Dehydrator to odwadniacz paznokci? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w dzisiejszym filmie! Zdradzę Wam najważniejsze informacje dotyczące użycia dehydratora w stylizacji paznokci. Przypominam, że na kanale pojawił się już film o cleanerze (jego składzie, zastosowaniu i pozostałych informacjach na ten temat). Na kanale macie bardzo dużo filmów dla osób początkujących i zaawansowanych, które pozwolą Wam nauczyć się nowych rzeczy. Wszystkie one trafiają również na playlistę dotyczącą darmowych szkoleń online.

DEHYDRATOR – co to jest? Po co go stosować?

DEHYDRATOR to preparat, który odwadnia płytkę paznokcia. Stosujemy go żeby zwiększyć przyczepność produktów do płytki paznokcia i zwiększyć trwałość stylizacji. Nie jest to element obowiązkowy w wykonaniu stylizacji, ale warto wiedzieć jak działa i wtedy ocenić czy przy danej stylizacji zdecydujecie się go użyć.

Jakie zadania pełni dehydrator?

Jego zadaniem jest chwilowe usunięcie wody z powierzchni płytki. Aplikujemy go krótko przed aplikacją kolejnego produktu w tworzeniu naszej stylizacji. Co ważne, odwodnienie następuje powierzchniowo i chwilowo. Paznokieć po bardzo krótkim czasie wraca do swojego poprzedniego stopnia nawodnienia, więc nie musicie się martwić o to, że odwadniacie swoją płytkę.

SKŁAD dehydratora – jaki powinien być?

Tutaj podobnie jak w przypadku cleanera i wielu innych produktach do stylizacji – skład powinien być jak najkrótszy! Co najważniejsze, nie może być w jego składzie WODY! Myślę, że tutaj jest logiczne, że produkt, który ma usuwać wodę z naszej płytki, nie może jej mieć w składzie! Głównym elementem składu dehydratora są octany: octan etylu, octan butylu, octan izobutylu – te najczęściej widuję wśród składów dehydratorów. Na opakowaniach znajdziecie je jako: ethyl acetate, butyl acetate oraz isobutyl acetate. Po za tymi składnikami często natraficie na perfum (substancja zapachowa) lub CI….. z numerem (czyli barwnik).

Jak używać dehydratora?

Aplikujemy go pędzelkiem na płytkę paznokcia, następnie dajemy dosłownie moment na odparowanie (czas zgodnie z zaleceniem producenta). Bezpośrednio po odparowaniu od razu przechodzimy do aplikacji kolejnego produktu, czyli primera, bondu lub bazy. Tutaj kolejność postępowania już zależy od tego z jaką płytką pracujecie oraz jaką metodę stylizacji zdecydowałyście się wykonać.

DEHYDRATOR - odwadniacz do paznokci usuwa wode co to jest Jaki skład powinien mieć dehydrator Po co używać dehydrtatora

Leave a Reply