“MLECZNE OMBRE” 8/2021 Projekt #Lakierowniczkainspiruje

Co prawda nasz projekt miał zakończyć się na 7 wyzwaniu „OWOCE”, które publikowałam tydzień temu. Jednak powstały trend na MLECZNE OMBRE mnie tak zaciekawił, że postanowiłam wypróbować. Stwierdziłam, że Was również zmotywuję i zachęcę do przetestowania tej metody. Ogólnie zaciekawiła mnie jej nietypowa forma i delikatny efekt jaki można uzyskać. Będzie on stanowił świetne tło pod inne zdobienia, chociaż w wielu kompozycjach nawet solo się fajnie prezentuje.

mleczne-ombre-projekt-lakierowniczkainspiruje

Mleczne ombre

Metoda polega na aplikacji koloru (lub kilku) i utwardzeniu każdej warstwy. Kolejno potrzebujemy produktu mlecznego. Co mam na myśli pisząc mlecznego? Produkt w kolorze biało-przezroczystym. Nie jest on w pełni kryjący, tylko taki pół na pół. Ja akurat użyłam koloru Słowianka 278 Coconut. Jeżeli nie macie takiego koloru, możecie wymieszać biały i przezroczysty (kolor lub top). Pamiętajcie tylko, że produkty musicie bardzo dokładnie wymieszać przed aplikacją na paznokieć, inaczej powstaną Wam smugi. Aplikujemy go nieco grubszą warstwą na cały paznokieć. Następnie odwracamy do góry nogami i dajemy czas na spłynięcie produktu pod wpływem grawitacji. W ten sposób produkt się wycieniowuje. Brzmi banalnie prosto? Bo takie właśnie jest ;). Zobaczcie sobie wykonanie na filmie i koniecznie wypróbujcie.

Dołącz do zabawy i nadrabiaj zadania w dowolnym momencie

Pamiętajcie, że tym wyzwaniem kończymy aktualną serię, która trwała 2 miesiące. Wy możecie jednak w każdej chwili dołączyć i nadrobić poprzednie wyzwania! Całość znajdziecie chociażby na playliście z wszystkimi wyzwaniami. Zasady przedstawiałam we wpisie z zasadami i pierwszym wyzwaniem. Wszystkie prace oraz wyzwania znajdziecie na moim instagramie, wystarczy zajrzeć pod #Lakierowniczkainspiruje. Pojawiły się tam już tysiące waszych prac, które robią po prostu efekt WOW!

Jako produkt bazowy można użyć każdego, dowolnego koloru, ale nie tylko. Można dać jako tło pyłek, brokat, lakier błyszczący. Fajnie wygląda wykonaniem ombre / cieniowania jako tło. Wtedy mamy efekt podwójnego cieniowania! Mega wygląda położenie na każdy paznokieć innego koloru jako tło. Koniecznie wypróbujcie te wszystkie opcje ;). Teraz zapraszam Was do obejrzenia wykonania dzisiejszego wyzwania 😉

Leave a Reply